Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Fleury akceptuje novú, menšiu rolu: „Viem, že Lehner je ich gólmanom.“

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Marc-André Fleury zostáva vo Vegas. No predchádzať tomu bezpochyby musela debata s vedením o súčasnej situácii. Kanadský brankár potom, čo sa stal prvom jednotkou histórie klubu, musí prijať, že jeho čas a kariéra sa kráti.

Na druhú stranu si myslí, že jeho prítomnosť vo Vegas bude tímu veľmi prospešná.

„Som pripravený deliť sa o bránu. Nasledujúca sezóna bude trochu zvláštna. Bude to iné aj v nadupanom programe, budeme mať viac zápasov za pár dní,“ povedal Fleury pre Le Journal de Montreal. „Každý klub asi nebude mať šancu takto využívať oboch svojich gólmanov. V tejto sezóne bude dobré mať dvoch vyrovnaných súťaživých brankárov. Dá to mužstvu dobrú šancu.“

Brankárske duo Lehner-Fleury momentálne stojí dvanásť miliónov, pričom Fleuryho plat je sedem miliónov. 35-ročný Kanaďan je bezpochyby tým najlepším, čo mohlo Golden Knights pri vstupe do súťaže postretnúť. Do dnešného dňa tu odchytal 156 stretnutí a v prvom ročníku ich dostal do finále Stanley Cupu.

Každého brankára láka post jednotky. Je Fleury po podpise Lehnera viac motivovaný ho získať späť?

„Áno aj nie,“ reaguje rozporuplne s tým, že chápe rozhodnutie manažmentu. „Chcem chytať pre seba. Chcem mať zábavu. Už pred sebou nemám veľa rokov. Viem, že Lehner je ich gólmanom. Ja som tu skôr preto, aby som zaplnil ten zvyšok. Dali Lehnerovi svoju dôveru. Nemyslím si, že si post jednotky uchmatnem späť, ale určite sa o to pokúsim.

Chytáme za rovnaký tím a snažíme si robiť si svoju prácu. Tak, ako chce chytať on, tak to chcem aj ja. Máme rovnakú mentalitu. Medzi nami však nie je nič zlé. Je to dobrý chlap.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.