vs

Recap

Slovensko 1:3 Kanada

59. Chromiak (Faith, Nemec) – 5. Spence (Tomasino, Mercer), 57. Tomasino (Cozens), 60. Quinn

Do zápasu proti ofenzívne rozbehnutej Kanade vstupovali Slováci ako veľký outsider, no prekvapili ju zodpovednou a efektívnou defenzívnou hrou. Kanaďania síce po piatich minútach dokázali streliť úvodný gól, ale to od nich bolo v prvej tretine všetko. Slovenskí hráči hrali najmä obetavo, čo viedlo k veľmi pozitívnemu skóre po prvom dejstve.

V druhom pokračovala družina Róberta Petrovického taktickou hrou. Hoci nebola pohľadná, na Kanadu to stačilo. Šance boli na oboch stranách, „javorové listy“ ju dostali najmä v presilovkách, slovenské mužstvo ich vytváralo predovšetkým z forčekingu a protiútokov. Kanadská i slovenská márnosť proti súperovým brankárom pokračovala, čo znamenalo, že sa stav po druhej tretine nezmenil.

Tretia tretina síce priniesla gól Phila Tomasina v 57. minúte, no Slovensko sa dokázalo pozviechať a v presilovke zásluhou Martina Chromiaka znížiť na 1:2. V závere to Slováci skúšali v power-play, no Jack Quinn v nej gólom do práznej brány definitívne rozhodol o kanadskom víťazstve 3:1. Slováci však predviedli neočakávane výborný taktický výkon, za ktorý sa nemôžu hanbiť.