vs

Recap

Švajčiarsko 0:1 Slovensko
55. Faith (Nemec, Mrázik)

Prvá tretina začala vyrovnanou hrou až po prvú presilovku Slovenska. Vtedy sa Švajčiari museli urputne brániť, Slováci ukázali pekné kombinácie, ale Fattona v bráne neprekonali. Po polovici tretiny prišlo slovenské „hluché miesto“, ale Švajčiari sa nedopracovali k šanci, ktorá by znamenala gól. Slovensko nevyužilo ani druhú presilovú hru, na konci dvadsaťminútovky im Helvéti ponúkli tretiu. Tú po 40 sekundách preťala siréna.

V druhom dejstve sa pokračovalo vo vyrovnanej hre. Zároveň to však bol taktický boj. Presilovku si vyskúšali aj Švajčiari, aj Slováci, no Latkoczy aj Fatton boli pozorní a do konca tretiny za svoj chrbát napriek niektorým sľubným príležitostiam nedovolili prejsť jedinému puku.

Zo začiatku poslednej tretiny mali viac z hry švajčiarski hráči, ale Slováci dokázali jednu z mála šancí pretaviť v rozhodujúci gól z hokejky Faitha. Švajčiari na konci zápasu hrali dve presilovky, no najmä vďaka famóznemu brankárovi Latkoczymu a obetavým slovenským obrancom sa už nedokázali presadiť. Slováci vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0.