vs

Recap

Nemecko 2:16 Kanada
14. Peterka (Elias), 60. Elias – 2. Guhle (Byfield, Pelletier), 8. Mercer, 15. Tomasino, 20. Krebs (Cozens, McMichael), 23. Mercer (Tomasino), 26. Suzuki (Mercer), 27. Newhook (Cozens), 31. Newhook (Cozens), 34. Tomasino (Barron, Mercer), 39. Cozens, 40. Krebs (Byram), 41. Cozens (McMichael, Perfetti), 45. Cozens (Newhook, Holloway), 46. Pelletier (Byram, Byfield), 47. Harley (Perfetti, Krebs), 49. McMichael

Zápas domácich obhajcov titulu proti Nemcom začal v obrovskom tempe. Kanaďania sa snažili čo najrýchlejšie využiť, že Nemci hrajú pre pozitívne testy na COVID-19 len so 14 korčuliarmi. Už v druhej minúte otvoril skóre Guhle, druhý gól Kanaďanom „daroval“ gólman Arno Tiefensee. Po faule do oblasti hlavy a krku a päťminútovom vylúčení Schneidera sa v presilovke gólovo presadil Peterka, čo bolo v rámci zmeny skóre zo strany nemeckých hokejistov všetko. Kanaďania do konca tretiny udreli ešte dvakrát a vyhrali ju presvedčivým výsledkom 4:1.

Kanada sa od začiatku prostredného dejstva bavila hokejom. Góly pribúdali extrémne rýchlym tempom a na Nemcoch bolo vidieť, že toho majú dosť fyzicky i psychicky. V druhej tretine na bránu striedajúceho Jonasa Gähra letelo 18 pokusov, z toho sedem skončilo v sieti. Postupne sa presadili Mercer, Suzuki, Newhook, opäť Newhook, Tomasino, Cozens a Krebs.

V tretej tretine sa do brány Kanady postavil Dylan Garand. Jeho tím ju otvoril rýchlym presným zásahom v presilovke. Nemecký brankár Gähr sa ocitol v nezávideniahodnej situácii, za svoj chrbát púšťal takmer každý strelecký pokus Kanady. Gólostroj sa zastavil v 49. minúte na čísle šestnásť, odvtedy si Gähr poradil s niekoľkými strelami. Skóre zápasu uzavrel len niekoľko sekúnd pred jeho koncom v presilovej hre nemecký útočník Florian Elias.