Evan Bouchard a Filip Gustavsson sa vracajú z Európy, kolotoč NHL sa začína rozbiehať

Keďže sa prípravné kempy NHL pravdepodobne začnú rozbiehať čoskoro, kluby posielajú letenky svojim hráčom na hosťovaní v Európe, aby sa im hlásili v Severnej Amerike. Naposledy túto povinnosť absolvovali Edmonton Oilers a Ottawa Senators.

Prví menovaní si povolali Evana Boucharda. 21-ročný desiaty výber draftu 2018 sa pri nejasnom štarte NHL rozhodol začať svoju sezónu v Allsvenskan, druhej najvyššej švédskej súťaži. Vysoký obranca si tu pripísal 17 (6+11) bodov v 23 stretnutiach.

Patril k najproduktívnejším ligovým obrancom a v merítku všetkých postov sa zmestil je stále v najlepšej dvadsaťpäťke. Aj tu ukázal ofenzívny prísľub – koniec koncov ako všade, kde doteraz pôsobil. V NHL hral naposledy v sezóne 2018/19, v siedmich zápasoch strelil debutový gól.

Gólman Filip Gustavsson z Ottawy pôsobil v rovnakom tíme ako Bouchard, v Södertälje SK. Zaradil sa medzi lepších gólmanov. Odchytal 19 duelov, jedenásťkrát odchádzal ako víťaz. Pri priemere 2,3 inkasovaného gólu na zápas pochytal 91,9% striel súpera. 22-ročný rodák zo Skellefteå by mal v najbližšom ročníku pôsobiť na farme v Belleville.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.