Eriksson Ek má novou smlouvu! S Wild se dohodl na osm let za 42 miliónů

Mladý švédský centr Joel Eriksson Ek má za sebou skvělou sezónu, která nemohla zůstat bez povšimnutí. Minnesota se s ním domluvila na prodloužení spolupráce o dalších dlouhých osm let, při kterých si dohromady vydělá 42 miliónů dolarů. Ročně si tak v průměru přijde na 5,25 miliónu.

Ve čtvrtém roce kontraktu mu začne platit také modifikovaná klauzule o nevyměnitelnosti do deseti týmů jeho výběru. Pouze dva hráči v historii organizace podepsali delší smlouvy než Eriksson Ek. Nejsou jimi nikdo jiní než dvojice Ryan Suter – Zach Parise. Oběma stále ještě běží úmluva na 13 let.

Joel Eriksson Ek by se stal nechráněným volným hráčem, Wild ho tak museli podepsat. Švéd podepisoval svou třetí profesionální smlouvu, první byla klasická nováčkovská, která mu vypršela v roce 2019, následně přistoupil na bridge-deal na dva roky s platem 1 478 500 ročně.

24letý střední útočník má za sebou průlomový ročník, ve kterém nejen získal skvělých 30 bodů v 56 zápasech (z toho 19 gólů), ale především se umístil čtvrtý v hlasování o nejlépe bránícího útočníka ligy. Právě defenzivní schopnosti jsou ty, které si Minnesota chtěla dlouhodobě pojistit. Do budoucna může být Eriksson Ek opravdu skvělým prvním či druhým centrem.

Minnesota se údajně snažila nejprve domluvit na novém kontraktu s Kirillem Kaprizovem, ovšem jednání byla velmi zdlouhavá a pořád setrvávají. Proto se generální manažer Bill Guerin rozhodl upřít pozornost na Erikssona Eka, se kterým se rychle domluvil. I to ukazuje osobnost hráče. Pokorný, skvělý v obranných činnostech a navíc produktivní. Takoví hráči jsou mimořádně cenění a tato smlouva může být jednoho dne pro organizaci extrémně výhodná.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.