Erik Černák začal trénovať, do hry sa môže vrátiť už tento týždeň

Slovenský obranca Erik Černák urobil pokrok k návratu. Začal trénovať, zatiaľ bezkontaktne.

Dnes absolvoval prvý tréning od zranenia ruky, ktoré utrpel v zápase proti Caroline Hurricanes pred dvomi týždňami. Blokoval strelu Andreja Svečnikova.

Košický rodák sa blíži k návratu do akcie. Už koncom minulého týždňa sa Jon Cooper vyjadroval optimisticky, cez víkend vyhlásil, že jeho status sa zmenil a je posudzovaný na dennej báze. Do prvého stretnutia po zranení by mohol nastúpiť 26. novembra proti Seattlu.

Bolts chýbajú okrem Černáka dvaja kľúčoví útočníci. Nikitu Kučerova vyradila vynútená operácia, Brayden Point vynechá minimálne mesiac.

V doterajšom priebehu sezóny odohral dôležitý zadák obhajcu Stanleyho pohára dvanásť zápasov so ziskom troch asistencií. O tom, že jeho momentálne zranenie nie je natoľko vážne, aby ohrozilo jeho účasť na zimnej olympiáde, písal šéfredaktor blogu Oh my Hockey, Šimon Čop, pred dvomi týždňami na sociálnej sieti Twitter.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.