Eric Staal vymenený do Montrealu Canadiens!

Len pred pár chvíľami sme vám priniesli informáciu o tom, že bude Eric Staal čoskoro vymenený s tým, že favoritom na jeho zisk sú Montreal Canadiens. Olej do ohňa špekulácií pridal Kyle Okposo, ktorý povedal, že o tom Sabres vedeli už pred tréningom.

Všetky tieto správy majú rozuzlenie. Eric Staal skutočne prestupuje. Získali ho Montreal Canadiens výmenou za voľbu v treťom a piatom kole najbližšieho draftu. Habs táto strata pravdepodobne bolieť nebude, veď v oboch kolách ešte majú ďalšie dve voľby získané v predošlých obchodoch.

Staalov angažmán v Buffale trval len pol roka. 17. septembra ho tu poslali Minnesota Wild. Kanadský veterán má v zmluve modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti, podľa ktorej mohol vypísať zoznam desiatich klubov, kam ho manažment Sabres nemohol poslať. Je na konci dvojročného kontraktu s ročným platom vo výške 3,25 mil. dolárov. Buffalo si z platu nechá 50%.

V ročníku 2020/21 si Staal obliekol dres Sabres celkom 32-krát. Z odohraných stretnutí však vyťažil iba desiatku bodov za tri góly a sedem asistencií, čo mu stačilo na šieste miesto tímového bodovania.

One thought on “Eric Staal vymenený do Montrealu Canadiens!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.