Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Ekman-Larsson: Trejd nikdy nebol mojou iniciatívou. Som rád, že zostávam

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Nepočuli sme od neho dlho nič. Oliver Ekman-Larsson držal bobríka mlčanlivosti v podstate od doby, čo jeho tím vypadol z play-off. Hoci bola jeho osoba jednou z najčastejšie prepieraných v hokejových médiách, on sa príliš nevyjadroval.

SPORTBY.SK

Nechýbalo veľa a bol by vymenený. Točilo sa okolo jeho mena veľa špekulácií a najrelevantnejšie boli tie o jeho výmene do Bostonu Bruins či Vancouveru Canucks. Potom, čo Bill Armstrong preskúmal možnosti trejdu a rozanalyzoval si, či by to pre klub bolo výhodné, dospel k rozhodnutiu. Oliver zostal v púšti.

Mohol za to aj krátky čas, ktorý s agentom pre Coyotes určili. Keďže má švédsky zadák klauzulu o nevymeniteľnosti, bol by ochotný zrušiť ju len v tom prípade, že by sa s kupcom dohodli do 9. októbra. Podľa rozhovoru, ktorým prelomil mlčanie, nebol trejd jeho iniciatívou. O odchode nerozmýšľa, v organizácii pôsobí už desať rokov.

„Mám v kontrakte klauzulu, no-trade a no-move. Zároveň som však nechcel stáť organizácii v ceste, ak sa ma chcela zbaviť,“ povedal pre hockeysverige.se. „Taký som. Bolo to o tom, že ak ma chceli vymeniť, dal som im dva kluby ako možné destinácie, ale nič som nechcel tak veľmi, ako pokračovať v Arizone. Je to dobrý pocit, že veci dopadli takto.“

29-ročný rodák z Karlskrony si život vo Phoenixe pochvaľuje. Má tu svoj domov, nerád by sa sťahoval. Vlani navyše Yotes dokázali, že vedia vyhrať aj sériu v play-off (prvýkrát od sezóny 2011/12). Bez debát sa dá povedať, že je na najlepšej ceste stať sa klubovou legendou.

Bola to zábava, to, že sme sa dostali do play-off,“ rád spomína Ekman-Larsson. „Skvelé, že sme sa tam dostali po tých rokoch, čo sme tam chýbali. Keby to bola normálna sezóna, asi by sme do play-off nepostúpili, ale vyvinulo sa to inak. Hrali sme v predkole proti Nashvillu a porazili ich fantastický tím. Potom som pocítil, že si tam zaslúžime byť.“

Neohrozí však táto prestupová aférka vzťahy medzi novopečeným manažérom Armstrongom a kapitánom Ekmanom-Larssonom? „Jeho prácou je hrať, byť kapitánom a dôležitým hráčom, a mojou je pozrieť sa na každý aspekt a uvažovať, ako zmeniť tím,“ povedal Armstrong pred tromi týždňami. „Preto som tu. Myslím si, že si dokážeme vybudovať vzťah.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.