Eichel nepožiadal o trejd, hovorí generálny manažér

Keď je na tím veľký tlak a médiá špekulujú nad ďalším osudom, vedenie zvykne zvolať tlačovú konferenciu. Podobnú taktiku nedávno zvolili v Columbuse, keď sa Jarmo Kekäläinen zastal trénera Johna Tortorellu, ktorého mnohí pasovali na hlavného kandidáta na vyhadzov.

Kopec rečí sa vedie aj okolo kapitána Buffala Sabres, Jacka Eichela. O jeho hodnote sa už dávnejšie mali informovať New York Rangers či Los Angeles Kings. Je naďalej spájaný špeciálne s organizáciou z Manhattanu. Došlo to do štádia, keď sa ľudia na sociálnych sieťach predbiehajú, kto ponúkne reálnejší scenár trejdu.

V situácii, v akej sa nachádzajú Sabres, to asi nikoho neprekvapí. Klub pokračuje v mnohoročnom trápení. Pre frustráciu odtiaľ odišiel napríklad Ryan O’Reilly, ktorý sa v St. Louis okamžite vyšvihol na kľúčového útočníka, víťaza Stanley Cupu a Conn Smythe Trophy.

Napriek adícii Taylora Halla či Erica Staala sa zdá, že mužstvo nebude úspešne bojovať o play-off. Pre Jacka Eichela boli kroky vedenia počas off-season znakom, že v Buffale plánujú konečne vybudovať víťaznú mentalitu. Ale to sa nedarí. Hviezdam zvlhol pušný prach. Eichel zatiaľ strelil dva góly, rovnako je na tom Hall.

A to nehovoríme o Skinnerovi, najdrahšom zdravom náhradníkovi, čo má v 18 dueloch jedinú asistenciu.

Preto by nikoho neprekvapilo, ak by si aj Eichel povedal: „Dosť, čas na zmenu!“ Jeden anonym z prostredia NHL nedávno dokonca povedal, že Eichel jedného dňa bezpochyby skončí v drese Rangers. Lenže generálny manažér Kevyn Adams oznámil, že nič podobné sa nekoná. V preklade – Jack Eichel nepožiadal o výmenu.

U Tortorellu to zafungovalo. Odo dňa, keď Kekäläinen odkázal, že plne stojí za svojím trénerom, sa špekulácie v podstate zastavili. Ale čakať to u kapitána a najproduktívnejšieho hráča trápiacich sa Sabres? To asi nemôžeme. Veď výmena sa s jeho menom spája už poriadne dlho.

Oheň špekulácií dokázal Adams v lete uhasiť príchodom Halla. Lenže ten istý hráč teraz svojím streleckým trápením do pomyselných plameňov debát, ktorým v zámorí hovoria „rumors“, prilieva olej.

Adams nie je ochotný vymeniť Eichela. Otázne je, čo by sa dialo, ak by podľa jeho slov jeden z najlepších hráčov sveta požiadal o trejd. Ešte to nikdy neurobil. Zdá sa však, že sme tomu bližšie každou jednou prehrou. Veď „šable“ sú v percentuálnej úspešnosti získavania bodov aktuálne iba pred Detroitom a Ottawou.

A majú zarobené na desiatu sezónu bez vyraďovacích bojov v rade.

One thought on “Eichel nepožiadal o trejd, hovorí generálny manažér

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.