Edler bol suspendovaný, vyradil Hymana na minimálne dva týždne

Koleno na koleno. Stret, ktorý takmer pravidelne bolí aspoň jednu stranu. Nebezpečného zákroku sa vo včerajšom stretnutí Toronta Maple Leafs na ľade Vancouveru Canucks dopustil domáci Alexander Edler. Fauloval Zacha Hymana.

Boľavý stret mal dohru priamo v zápase. Švédsky obranca Edler bol vykázaný z ľadu, oslabil svoje mužstvo na päť minút a, ako vravia pravidlá, do duelu sa už nemohol vrátiť. Leafs v následnej presilovej hre skórovali zásluhou Matthewsa a zvýšili náskok, ktorý neskôr stratili a prehrali po predĺžení.

Hyman utrpel zranenie, má vyvrtnuté koleno. Vymerali mu minimálne dva týždne bez hokeja, avšak liečba sa môže natiahnuť, čo by znamenalo, že hrozí vymeškanie celého zvyšku základnej časti. Torontu zostáva odohrať 11 zápasov.

Edlera včera riešila disciplinárna komisia. Vymerali mu dvojzápasový trest. Faul bol podľa ich názoru jasným úmyslom. V minulosti už bol suspendovaný, naposledy však ešte v sezóne 2013/14, preto sa berie za „čistého“ hráča. Za faul kolenom bol Edler suspendovaný aj v roku 2013 na majstrovstvách sveta po zákroku na Erica Staala.

Video faulu a vysvetlenie od disciplinárnej komisie nájdete v priloženom videu.

One thought on “Edler bol suspendovaný, vyradil Hymana na minimálne dva týždne

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.