Dylan Strome podpísal nový kontrakt s Chicagom

Okolo polnoci nášho času sa Chicago Blackhawks s fanúšikmi podelili o očakávanú novinku. Niekoľko dní po začiatku prípravných kempov podpísali zmluvu s posledným RFA hráčom bez kontraktu, útočníkom Dylanom Stromom.

23-ročný útočník sa s vedením dohodol na dvojročnom „bridge“ kontrakte v celkovej hodnote šesť miliónov dolárov. Ročne teda z platového stropu ukrojí rovné tri milióny, pričom reálne v prvom roku zarobí 2,4 milióna, v druhom 3,6 milióna.

„Veríme, že je Dylan pripravený urobiť ďalší krok vo svojej kariére a stavať na základoch, ktoré si za tie dva roky v Chicagu vybojoval,“ vyjadril sa generálny manažér organizácie, Stan Bowman. „Má skvelý ofenzívny inštinkt a do nášho tímu vnáša kreativitu a zručnosti. Sme nadšený, že ho máme podpísaného a že sa k nám zajtra pripojí v tréningovom kempe.“

Niekdajšia trojka draftu prišla z Arizony Coyotes behom sezóny 2018/19. U Hawks bol ako vymenený. Kým v púštnom štáte si v 20 zápasoch pripísal iba 6 (3+3) bodov, vo Windy City odohral 58 stretnutí s 51 (17+34) bodmi. Ročník 2019/20 zakončil 38 (12+26) bodmi v 58 zápasoch.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.