Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Dvojka draftu urychlí naši přestavbu, zní z tábora Kings

2 min read

Zdroj obrázku: mayorsmanor.com

Na Kings se v letošní draftové loterii usmála štěstěna v podobě celkové druhé volby draftu, přestože pravděpodobnost jejího zisku byla menší než 10 %. Dá se tak s klidem říci, že Králové jsou zřejmě jediný tým NHL, který je s výsledkem loterie spokojen. To samozřejmě iniciovalo vyjádření samotných zástupců klubu směrem k výsledkům loterie.

„Určitě to nakopne naši přestavbu,“ myslí si Rob Blake, generální manažer LA Kings. Podle něj však neplatí nepsané pravidlo, že hráč z prvních 2 picků by musel hned hrát v NHL. „Nemyslím si, že je to nutnost. Samozřejmě, že čím výše je hráč draftován, tím větší by měl mít schopnost adaptace. Jestli ale má schopnosti na sezónu v NHL si ale vyhodnotíme až na to bude ten správný čas.“

Blake také prozradil, že zatím nemá rozmyšleno, koho Králové draftují jako celkovou dvojku. Ve většině žebříčků na této pozici dominuje Quinton Byfield, ale občas se zde objeví také Tim Stützle nebo obránce Jamie Drysdale. „Musíme se o tom ještě pobavit, spíše jsme počítali s umístěním kolem čtvrté až sedmé volby. V tomto draftu je spousta výjimečných útočníků, ale také jeden nebo dva obránci, kteří mohou zamíchat kartami.“

Potěšen skokem na druhou pozici byl také prezident Kings, Luc Robitaille. „Poslední hráč, kterého jsme draftovali jako celkovou dvojku nám pomohl vyhrát Stanley Cup,“ říká s úsměvem. Nejedná se o nikoho jiného než Drewa Doughtyho. Hledání podobného esa přenechává vedoucímu scoutingového oddělení, kterým je Mark Yannetti. „Má naši plnou důvěru.“ Yannetti byl v organizaci Kings už při volbě Doughtyho. „Když loterii vyhrajete, je to poměrně jednoduchá volba. Skončit druzí je krásná věc, ale je za tím potřeba spousta práce. Ale jsem rád, že můžeme draftovat hned takto zkraje a nečekat třeba 7 kol, kdo vám spadne do klína,“ praví Mark Yannetti.

Letos mu ale bude před draftem chybět každoroční Draft Combine, kde týmy vidí hráče pracovat na vlastní oči a mají s nimi osobní pohovory. „Severoamerické hráče máme zmapované, ale u evropských nám chybí kousky informací, které teď bohužel nemáme jak získat. Ale řekl bych, že máme tak 90 – 95 % znalostí, co bychom chtěli mít,“ zakončuje.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.