Dvojbodový Černák prvou hviezdou. Sekera dal gól

Oh My Hockey|14. mar 2021 o 08:07

Slovenskí obrancovia v NHL zažili vydarenú noc. Hlavne Erik Černák, ktorý bol napriek tomu, že odohral len niečo cez sedemnásť minút, vyhlásený prvou hviezdou zápasu.

K výhre jeho Lightning 6:3 nad Predators prispel dvoma asistenciami pri prvých dvoch góloch Bolts. Zároveň bol najlepším hráčom v štatistike +/-, do ktorej si pripísal tri plusové body. Trikrát vystrelil na bránu, dvakrát hitoval a dve minúty sedel na trestnej lavici.

ERIK ČERNÁK - asistencia pri góle na 1:0

ERIK ČERNÁK - asistencia pri góle na 2:0

Úplne prvým gólom v sezóne 2020/21 sa predviedol slovenský veterán v službách Dallasu Stars, Andrej Sekera. Strelil ho v sedemnástom zápase, zvyšoval na 2:1. Na jeho nešťastie nedoviedli "hviezdy" zápas do úspešného konca. Columbusu podľahli 3:4 po predĺžení.

Z Čechov si asistencie pripísali Palát, Vrána, Voráček, Kämpf, Kubalík i Hertl. Černáka s dvomi prihrávkami napodobnili Palát s Voráčkom. Skóroval Pavel Zacha.