Dvanásť prehier a dosť! Kouč Krueger dostal padáka

Ralph Krueger už nie je trénerom Buffala Sabres. Informáciu priniesol samotný klub na svojom profile na sociálnej sieti Twitter. K jeho prepusteniu došlo pred pár minútami, pred pol druhou nášho času.

Buffalo pod jeho vedením prehralo v dvanástich dueloch po sebe, čo je suverénne najdlhšia šnúra tejto sezóny. Od historického rekordu ich delí šesť porážok. 18-krát za sebou dokázali prehrať Pittsburgh Penguins v sezóne 2003/04.

Kruegerovi zverenci jednoznačne nenapĺňali očakávania, čo sa odrazilo na tom, že sa o ňom ako o jasnom adeptovi na výpoveď hovorilo už veľmi dlhý čas. Sabres sú aktuálne jednoznačne najhorším tímom súťaže. V 28 dueloch majú na konte len 16 bodov. Krueger sa na pozíciu hlavného kormidelníka dostal pred sezónou 2019/20. Jeho kontrakt sa mal skončiť po sezóne 2021/22, ročne zarábal 3,75 mil. dolárov. Táto čiastka mu bude vyplatená.

Dočasným trénerom sa pravdepodobne stane Don Granato.

Ako píše Mike Harrington, okrem Kruegera dostal výpoveď aj skúsený asistent Steve Smith. Na lavičku sa spolu s Granatom postavia Matt Ellis a Dan Girardi. Obaja v organizácii pracujú prvý rok.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.