Ut. aug 4th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Dva kluby boli proti schválenému play-off: Hurricanes a Lightning

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

V posledných dňoch vyšla na svetlo sveta informácia, že kluby NHL odsúhlasili play-off s 24 tímami. Drvivá väčšina bola za. Nick Kypreos však informuje, že sa našli dve organizácie, ktoré by návrhu dali červenú.

Týmito klubmi boli Tampa Bay Lightning, teda jeden z najväčších favoritov na zisk Stanley Cupu, a Carolina Hurricanes, ktorých nesúhlas je predmetom diskusie. Pravdepodobne sa im nepáči, že sú nasadení do predkola. Tam by čelili New Yorku Rangers.

Ani kapitán Montrealu Canadiens Shea Weber nie je úplne stotožnený s princípom očakávaného play-off. Jeho tím z toho vyťažil najviac. 34-ročný Kanaďan však uznáva, že to nie je úplne férový postup. Dalo im to šancu, ktorú by bežne nedostali.

„Samozrejme, že sme nadšení,“ povedal pre TSN. „Či si myslím, že je to voči ostatným tímom v play-off fér? Nie. Rovnako však cítim, že nám to dáva šancu vyhrať a hrať ďalej.“

Práve Canadiens sú tým mužstvom šťasteny. V dobe, keď sa prerušila sezóna, boli 24. v tabuľke. Ich šanca na postup do play-off, ak by sa konalo za normálnych podmienok, by bola v podstate nulová. Do predkola je ako ich súper nasadený Pittsburgh.

„Boli sme v situácii, keď sme ešte neboli oficiálne mimo play-off, ale bolo by veľmi ťažké dostať sa tam. Myslím si, že sme teraz dostali štipku nádeje,“ pokračuje Weber. „Bez ohľadu na všetky okolnosti si na konci aj tak všetci uvedomia, že stále je to ten istý Stanley Cup.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.