Zdroj obrázku: sportsnet.ca

DV: Benning zůstává ve Vancouveru. Zapojí se do chodu klubu i Sedinové?

Jak jsme reportovali ráno, Jim Benning zůstává manažerem Canucks i pro příští sezónu. Pro některé možná překvapivé rozhodnutí, 58letý manažer je totiž častým terčem kritiky. Je však otázkou, zda tato kritika byla vždy oprávněná. Tak či tak, Benning načne ve Vancouveru už 8. sezónu (působí zde od roku 2014) a s vyjádřenou důvěrou tak může tým opět maličko přizpůsobit k obrazu svému.

Co se (ne)povedlo

Osobně si nemyslím, že si Benning zaslouží být tolik kritizován. Ano, pár let zpátky neuvěřitelně přeplatil Jaye Beagla, Erika Gudbransona, Sama Gagnera nebo Svena Bärtschiho. Tyto kontrakty se následně staly pro Canucks přítěží, když jim chybělo místo pod stropem například na prodloužení smlouvy Tylera Toffoliho. Před 29letým snajprem dostal přednost domácí Jake Virtanen a Toffoli tak jako volný hráč zamířil do Montrealu. Ze stejného důvodu se s týmem rozloučili také Jacob Markström nebo Chris Tanev.

Lidská mysl ale nezřídka funguje tak, že si spíše zapamatuje neúspěch. Hlavně se o nich víc mluví. Úspěchy Jima Benninga jsou maličko zamlčovány. Přitom existují.

Benning poměrně úspěšně zvládá přestavbu, která byla vynucená nejen koncem kariéry legendárních bratrů Sedinových. Vytvořil nové jádro týmu postavené okolo Eliase Petterssona, Brocka Boesera nebo Quinna Hughese. A v zásobě mají i další prospekty, ať už Vasilije Podkolzina, Michaela DiPietra nebo Jonaha Gadjoviche. Tým ale nemůže stát jen na mladých hráčích, k nim takzvaně „za hubičku“ získal zástupce zkušenějších – Tannera Pearsona, J.T. Millera a Nate Schmidta. Zvlášť poslední dva se Nucks náramně vyplácejí.

Benning ale rozhodně nemá čas usínat na vavřínech, jeho práce není ani zdaleka hotová. Nové smlouvy potřebují již zmiňovaní Quinn Hughes a Elias Pettersson. Podle interních zpráv se zatím obě strany „oťukávají“, aby si vyjasnili své představy. Nejpravděpodobnější možností budou přemosťovací smlouvy, aby hráči během následujících 2-3 sezón ukázali, že si zaslouží v následujících smlouvách dostat pořádně nasypáno. Vyloučit ale nelze ani dlouhodobé kontrakty.

Kdo bude na lavičce?

Benninga čekají jednání nejen s hráči, ale také s těmi, kteří tým povedou mimo led. Po sezóně totiž končí smlouva hlavnímu trenérovi Travisi Greenovi. A přestože se o možnosti jeho pokračování mluví, stále zatím vše zůstává u mluvení, nikoliv vyjednávání. Green a jeho štáb tak zatím zůstává v nejistotě.

Možná za to může i letošní nevydařená sezóna, bylo by ale patetické házet vinu na jednoho člověka. Všichni totiž víme, jak moc Canucks zasáhl covid a jeho následky, se kterými se potýkala velká část mužstva. Týmu navíc půl sezóny chyběl Elias Pettersson, který by jistě rozhodl některé zápasy ve prospěch Vancouveru.

Na novou smlouvu nečeká jen Green, ale také skauti organizace. Těm bylo tento týden přislíbeno, že těm, kterým smlouvy končí na konci sezóny, bude nabídnuto jejich prodloužení. Tato skutečnost se může zdát nedůležitá, skauti však nedostávají astronomické odměny, jako hráči nebo trenéři, jejich platy odpovídají spíše průměrným zaměstnancům v nesportovním prostředí. Vedení Vancouveru se tak snaží nenechat své zaměstnance na holičkách a dát jim jakousi jistotu příjmu.

Chystá se návrat legend?

V minulých dnech se vyrojily spekulace, že by do chodu klubu měli být zapojeni Daniel a Henrik Sedinovi. Návrat klubových legend by určitě fanoušci uvítali, zatím ale není specifikováno, v jaké roli by měli působit. Samozřejmě spolu s končící smlouvou Travise Greena se pozice na lavičce přímo nabízí, byl by to ale dobrý nápad? Vždyť dvojčata nemají s trénováním žádné zkušenosti. Byli to fantastičtí hokejisté, to ale automaticky neimplikuje úspěšné trenéry. Vzpomeňte si třeba na Gretzkyho ve Phoenixu.

Sami Sedinové se na dotaz serveru The Athletic k situaci nevyjádřili. Přestože oba se v hokeji orientují velmi dobře, pravděpodobně se ani oni sami nebudou hnát na důležitou pozici, ve které by se museli vše rychle učit za chodu. Pravděpodobně tak, podobně jako Steve Yzerman nebo Chris Drury, začnou svou funkcionářskou kariéru v méně významné roli a postupně si budou budovat renomé a získávat zkušenosti.

Budu asi zastupovat menšinu, přesto si myslím, že Benning dělá v rámci mezí dobrou práci a posouvá Canucks správným směrem. Jsou za ním i přešlapy, ale kdo se někdy nespálil? V současné situaci nevidím důvod pro jeho vyhazov. Od majitelů dostal další rok na svou práci a v něm může pokračovat ve své vizi. Zda je správná zjistíme už brzy.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.