Duncan Keith chce ísť bližšie k domovu. Blackhawks mu vyhovejú, pracujú na trejde

Duncan Keith a Chicago Blackhawks spolupracujú na trejde. Nová informácia vyšla od insidera Elliotta Friedmana, ktorý dodal, že čoskoro 38-ročný obranca chce byť vymenený na ďaleký západ, do regiónu Pacific Northwest, kde spadajú zväčša kanadské kluby, ale i budúci nováčik zo Seattlu.

V špekuláciách sa ako možnosť číslo jeden objavuje Winnipeg. Keith odtiaľ pochádza, avšak podstatnú časť detstva prežil v Britskej Kolumbii v meste Penticton, 400 kilometrov od Vancouveru, 500 od Seattlu. Voľbu regiónu v jeho prípade netreba vysvetľovať – chce byť bližšie k domovu.

Keith strávil celú doterajšiu kariéru v Chicagu. Bol ústrednou postavou tímov, ktoré v rokoch 2010, 2013 a 2015 došli až za ziskom Stanley Cupu. Pri poslednom dostal Conn Smythe Trophy ako najužitočnejší hráč play-off. Dvakrát mu bola udelená Norrisova trofej. V NHL odohral 1192 duelov.

Úžasnú kariéru možno zakončí inde. Jeho kontrakt potrvá ešte dva roky, zo stropu každoročne ukrajuje 5 538 462 dolárov. V zmluve má i plnú klauzulu o nevymeniteľnosti, ktorej sa, pochopiteľne, ochotne vzdá, ak sa nájde kupec z ním zvolenej oblasti.

O konkrétnom klube, kde by mohol Keith zakotviť, sa Friedman nezmienil.

Pre Chicago, okrem iného spájané aj s Jackom Eichelom, by táto výmena neznamenala len nové miesto pod stropom. Viac minút by mohli dostať mladí obrancovia. O svoju pozíciu v mužstve bojujú Adam Boqvist, Ian Mitchell či Nicolas Beaudin. V prípade výmeny by tréneri Hawks museli rozdeliť viac ako 23 minút, ktoré v priemere noc čo noc hral Keith, medzi ostatných. Okrem toho by sa klubu jeho výmena zišla aj preto, lebo si ho pre klauzulu v zmluve musia automaticky chrániť na rozširovacom drafte.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.