Duclair, Berdin, Bailey: V NHL sa znovu podpisovalo

Podpis Anthonyho Duclaira, o ktorom sme informovali v krátkej správe, je síce highlightom poslednej noci, no nie je jediným novým kontraktom v NHL. Okrem Floridy Panthers podpisovali aj Vancouver Canucks a Winnipeg Jets.

25-ročného krídelníka Duclaira získali Panthers veľmi výhodne. Podpísali s ním zmluvu na jeden rok v celkovej výške 1,7 mil. dolárov. Rodák z Lavalu v Quebecu prežil vcelku vydarený ročník, v Ottawe pookrial a v 66 stretnutiach si pripísal 40 (23+17) bodov.

Duclair sa rozhodol odísť z Ottawy podľa slov generálneho manažéra dobrovoľne. Navyše od Senators údajne pýtal privysokú čiastku. Ak to je pravda, na Floride značne zľavil.

Winnipeg Jets podpísali 22-ročného ruského gólmana Michaila Berdina. Na toho majú práva od draftu 2016. Berdinovi v sezóne 2020/21 bude trvať stará zmluva, tá nová ju predlžuje o dva roky. Zatiaľ farmársky gólman odchytal doterajší priebeh ročníka v SKA Petrohrade, v štrnástich dueloch dosiahol 91,2-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,51 inkasovaných gólov na zápas. Platovo si jemne pohorší. V rámci prvej zmluvy zarába 766 666 dolárov, po novom to bude 750 tisíc.

Treťou podpisujúcou organizáciou sú Vancouver Canucks. „Kosatky“ o jednu sezónu predĺžili kontrakt Justina Baileyho. 25-ročný útočník hral vlani na farme v Utice, zaknihoval 47 (28+19) bodov v 53 dueloch. Dvakrát sa objavil aj v zápase A-tímu, no bez bodového zápisu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.