Ducks komunikujú s Buffalom o Eichelovi, v hre aj trojka draftu

Jack Eichel a Kalifornia. O tomto spojení sa vraví v súvislosti s prestupovými špekuláciami už poriadne dlho. Eichel však mal podľa prvotných informácií mať najbližšie ku Kings. Tieto reči sú napokon, zdá sa, iba mýtom. Konkrétne debaty majú prebiehať medzi Buffalom a Anaheimom.

Insideri sa väčšinou zhodujú – ak sa Eichelov trejd naozaj stane, môžeme ho očakávať v blízkej dobe, pravdepodobne pred draftom. Sabres na ňom nielenže budú voliť z prvej pozície, ale môžu vyťažiť ešte viac. Hovorí sa, že by v rámci prvých troch volieb mohli vlastniť až dve.

Stať sa to môže jednoducho. Generálny manažér Kevyn Adams nebude cieliť na súčasný úspech, keďže bolo Buffalo jasne najslabším tímom poslednej sezóny. Zameriava sa na budúcnosť. Preto – ak je potenciálnym partnerom na výmenu Anaheim – poškuľuje po ich výbere v prvom kole s poradovým číslom tri.

Mať dve voľby v prvej trojici draftu sa naposledy podarilo Vancouveru Canucks v roku 1999. Vtedy draftovali ikonické duo – Henrika a Daniela Sedinových, dvojčatá, ktoré sa stali legendami klubu. Predtým mali možnosť draftovať dvakrát z prvej trojice Montreal Canadiens, ale to ešte v roku 1969, teda v úplných počiatkoch draftu.

„Ducks komunikujú s Buffalom o Eichelovi – verím, že v hre je i tretia voľba draftu,“ povedal Elliotte Friedman. Pri otázke, či by boli Ducks ochotní vzdať sa Trevora Zegrasa alebo Jamieho Drysdalea, dodal: „So Zegrasom je to ťažšie, veď aj v prípade Pierre-Luc Duboisa sa veľmi snažili, no odmietli do výmeny zahrnúť Zegrasa alebo Drysdalea.“

[cfgeo_banner id=“11213″]

24-ročný kapitán Buffala Sabres zatiaľ nemá klauzulu o nevymeniteľnosti. Tá mu začne platiť až od ročníka 2021/22. Kontrakt má do konca sezóny 2025/26 a ročne v priemere zarába rovných 10 miliónov dolárov, čo z neho robí jedenásteho najdrahšieho hráča v súťaži.

Na druhej strane bol Friedman tým, kto aktívne informoval o veľkom záujme Los Angeles. Tieto informácie neskôr dementovali insideri John Hoven a Dennis Bernstein. Friedmanovi odkázali, že klub nikdy nemal záujem o Eichela a že si má preveriť zdroje. Dokonca sa Hoven vyjadril, že je pravdepodobnejšie, že Ducks vymenia Gibsona za Eichela, ako že Američana do svojich radov privedú Kings.

Eichelov trejd je pravdepodobnejší než predtým. Ba čo viac, z Buffala sa môže sťahovať rada ďalších hráčov. Čerstvý štart potrebuje Buffalo ako klub i jeho hráči. Hovorí sa o výmene Rasmusa Ristolainena či Sama Reinharta, hoci, pochopiteľne, najväčšiu pozornosť vzbudzuje Eichel.

Anaheim má na to, aby Buffalu zaplatil požadovanú čiastku, otázne bude, do akej sumy budú ochotní platiť. Prvé kolo, hráč do NHL a nadštandardný prospekt je základným balíčkom, ku ktorému Sabres ešte budú chcieť niečo získať – či už ďalší vyšší draft, alebo iného prospekta.

Na weboch o Anaheime sa v rámci mladíkov aktívne spomína aj meno Lukáš Dostál. Český brankár sa po rokoch vo Fínsku, kde zahviezdil, začal udomácňovať v zámorí. Vo veku 20 rokov je veľkým prísľubom do budúcnosti, preto by Sabres, ktorým sa jednotka do budúcna zíde, nad jeho angažovaním mali uvažovať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.