Ducharme nechá sedět Caufielda, Kotkaniemiho i Romanova. Nejsou dostatečně zkušení, říká

Hlavní trenér Montrealu Canadiens Dominique Ducharme poodkryl sestavu pro první zápas s Torontem. Nezahraje si ho například Čech Michael Frolík, vlnu kritiky ale sklidilo především nezařazení tria Alexander Romanov, Jesperi Kotkaniemi, Cole Caufielda. Podle jeho slov stojí za jejich posláním na tribunu nedostatek zkušeností.

„Cole s námi trochu trénoval – i když to byly jen ranní rozbruslení – a viděl zápasy, aby zjistil, jak to chodí. Je pozorný a inteligentní. Totéž bude dělat i tento týden a myslím, že je to pro něj dobré. Na začátku této série bude jako hráč růst. A neměli byste být překvapeni, že se nakonec dostane do naší sestavy, a až se tak stane, myslím, že bude o to více připravený, než kdyby přijel a byl tím překvapen.

Caufield zatím odehrál v NHL deset zápasů a nasbíral v nich velmi solidních pět bodů. Navíc čtyřikrát skóroval. Diváky bavil, navíc byl více než platným hráčem na ledě. Ani stupňující se forma mu nevynesla místo v základní sestavě pro play-off.

„Co se týče Kotkaniemiho, měl těžký konec sezony, vidím ho trochu jako zatloukání hřebíku. V určitém okamžiku se hřebík začne křivit, a když do něj budete pořád bušit, bude se křivit jenom víc. To, čím jsme si prošli ke konci sezony, nám nedovolilo hřebík narovnat. Vzhledem k našemu rozvrhu, všem zraněním a všemu ostatnímu jsme museli prostě pokračovat v bouchání. A to, co děláme právě teď, s tímto týdnem přípravy a vším ostatním, je narovnání Kotkaniemiho.

Posazení Kotkaniemiho si můžeme vyložit dvěma způsoby. Buďto Ducharme reagoval pouze na náročný program, který obstaral hodně zápasů v krátkém sledu za sebou a vyčerpání hráče a jisté předcházení rizika zranění, nebo se trenér bojí, že by v tvrdých zápasech mohl být Fin zastrašen a mohlo by to negativně ovlivnit jeho vývoj. Každopádně metafora Ducharmeho o hřebíku stojí minimálně za obdiv.

„A nedívám se příliš daleko dopředu, ale řekněme, že Kotkaniemi hraje zápas číslo dva, bude to jeho 57. z 58 zápasů v tomto roce. On prostě potřebuje pokračovat a postupovat v tomto procesu. Máme ho rádi, líbí se nám jeho potenciál a líbí se nám, co dělá a čím se stane. Jen děláme krok zpět, abychom ho srovnali, aby byl tím Kotkaniemim, kterého chceme mít, a tím Kotkaniemim, kterým chce být, až se dostane zpět do sestavy. Potřebuje pokračovat v progresu, aby byl hráčem, jakým chceme my a jakým chce být i on v dlouhodobém horizontu.“

Ze sestavy vypadl také mladý Rus Alexander Romanov, jenž má za sebou skvělou základní část. Jenže i v obraně upřednostnil Ducharme zkušenosti a nechá hrát posilu z Detroitu Jona Merrilla a lehce zraněného Shea Webera. Sestava Habs vypadala na tréninku takto:

Tatar – Danault – Gallagher
Toffoli – Suzuki – Armia
Perry – Staal – Anderson
Byron – Evans – Lehkonen
Frolik – Kotkaniemi – Caufield

Edmundson – Petry
Kulak – Chiarot
Merrill – Weber
Romanov – Ouellet/Gustafsson 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.