Dubois v noci odohral necelé štyri minúty. Tortorella: Ja o tom nerozhodujem

Pierre-Luc Dubois a Columbus Blue Jackets akoby sa pomaly lúčili. Nádejný útočník nedávno požiadal o trejd a je očividné, že situácia medzi ním a klubom nie je ružová. Dnes v noci odohral iba 3 minúty a 55 sekúnd, suverénne najmenej zo všetkých hráčov na ľade.

Do štatistík sa, pochopiteľne, nezapísal. Blue Jackets podľahli Tampe Bay Lightning 2:3.

Po otázke, samozrejme, smerovala spúšť otázok na Johna Tortorellu. Ten najprv odbil novinárov s tým, že sa mu o tom nechce rozprávať. Pri otázke, či sa zmenil jeho prístup k hráčovi potom, čo vyšli na svetlo sveta fakty o žiadosti o výmenu, sa však rozhovoril.

„Už som ho trénoval niekoľko rokov a vždy som to robil takým štýlom, že som chcel, aby z neho vyrástol profesionál, čiže sa nič nezmenilo,“ povedal Tortorella. „Teraz sa na to viac zameriavate. Chápem, že je vašou prácou klásť mi otázky, ale myslím si, že sa pýtate nesprávneho človeka. Ja som len tréner, ktorý chce dosiahnuť, aby jeho tím vyhrával zápasy. (…) Ako som vám už niekoľkokrát povedal, ja nerobím rozhodnutia o tom, kto koľko odohrá. Je to o tom, ako sa predvedie hráč. Ak hráte dobre, dostanete sa späť na ľad.“

Kritika sa nezniesla len na Johna Tortorellu. Sú hlasy, ktoré hovoria o tom, že si Dubois za posadenie skutočne môže sám – lenivou a do očí bijúcou laxnou hrou. Hlavný tréner sa ho rozhodol posadiť po tomto striedaní, keď sa útočník v útočnom pásme zdal, že sa ani nesnaží.

V prvých štyroch dueloch hral kanadský rodák vždy cez 15 minút na zápas, konkrétne takto:

  • 1. zápas – 18:30
  • 2. zápas – 17:24
  • 3. zápas – 15:03
  • 4. zápas – 17:42
  • 5. zápas – 3:55

DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

2 thoughts on “Dubois v noci odohral necelé štyri minúty. Tortorella: Ja o tom nerozhodujem

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.