Dubois údajne odišiel z Columbusu aj kvôli Sethovi Jonesovi

V Columbuse sa zrejme už dlhší čas hovorilo o tom, že Seth Jones jedného dňa odíde a nebude tu chcieť predĺžiť kontrakt. To vyplýva zo slov Elliotte Friedmana, ktorý spätne hovoril o dôvodoch odchodu Pierre-Luca Duboisa z Blue Jackets. Medzi tie radí aj Jonesa.

Hviezdny obranca pred pár dňami oznámil vedeniu Columbusu, že s klubom nepodpíše nový kontrakt (aktuálny mu končí po sezóne 2021/22), ale radšej otestuje trh s voľnými hráčmi. Bude pravdepodobne vymenený, „modrokabátnici“ už skúmajú, aké majú možnosti.

Friedman spojil Jonesa s Duboisom. Verí, že k výmene Duboisa za Laineho došlo aj pre Setha Jonesa. „Myslím si, že je to dôvod, pre ktorý chcel byť vymenený, hoci to nepovedal. Myslím si, že vedel, čo sa stane s Jonesom a ďalšími. Vnímal situáciu, preto si povedal: Moja partia odchádza,“ povedal Friedman.

K Duboisovi má i ďalšie zaujímavé špekulácie. Údajne sa o niekdajšiu trojku draftu zaujímajú Anaheim Ducks, ktorí vyjadrili seriózny záujem. Pravdepodobne nebudú ochotní poslať zaňho Winnipegu niekoho z dvojice Jamie Drysdale – Trevor Zegras.

22-ročný Dubois zažíva z osobného hľadiska nevydarený ročník. Po odchode z Columbusu odohral za Winnipeg Jets 41 duelov so ziskom 20 (8+12) bodov. V rámci jeho kariérneho priemeru to bola jeho najhoršia sezóna. V troch dueloch play-off zaknihoval dve asistencie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.