Dubois aj Barzal sa blížia dohode, podrobnosti sú neznáme

Potom, čo sa v noci NHL a NHLPA dohodli na priebehu novej sezóny, nastala tzv. offseason 2.0. Je jasné, že doteraz nepodpísaní obmedzení i neobmedzení voľní hráči budú opäť podpisovať, čo sa týka aj Pierre-Luc Duboisa a Mathewa Barzala.

V New Yorku aj Columbuse tieto kontrakty naberajú svoje kontúry a rokovania sa dávajú do pohybu. Doteraz si však ako Lou Lamoriello, tak Jarmo Kekäläinen držia zákulisné informácie v súkromí. O výške a dĺžke tak môžeme len špekulovať.

Jedno je isté – ako vraví Pierre LeBrun v Insider Trading, veci sa hýbu. Dubois je pre Kekäläinena prioritou, čo je pochopiteľné. V sezóne 2019/20 pozbieral 49 bodov v 70 zápasoch. 22-ročný forvard sa stal ich najproduktívnejším hráčom. V play-off ešte pridal, v desiatich dueloch zaknihoval rovnaký počet bodov.

Generálny manažér Jarmo Kekäläinen má v rukáve skoro všetky tromfy a je si istý, že mladá hviezda podpíše ešte pred začiatkom prípravných kempov. „Som si tým stopercentne istý,“ povedal pre oficiálny ligový web. „Viem, že chce hrať v NHL, takže jeho jediná možnosť je podpísať s nami zmluvu.“

Pod stropom majú Blue Jackets luxusný priestor 9,225 mil. dolárov.

Na Long Islande je takisto nepodpísaná hviezda – Matt Barzal. 23-ročný kanadský center bol takisto najproduktívnejším hráčom svojho tímu. V 68 stretnutiach nazbieral rovných 60 (19+41) bodov. LeBrun dodáva, že sa hráčov agent J.P. Berry v ostatnom čase pravidelne stretáva s Louom Lamoriellom.

Islanders majú aktuálne pod stropom 3,9 mil. dolárov. Zatiaľ sa do tejto sumy zarátava aj kontrakt Johnnyho Boychuka, ktorý nedávno ukončil kariéru. So začiatkom sezóny bude niekdajší obranca umiestnený na listinu dlhodobo zranených hráčov (LTIR).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.