Draftovaný Jakub Dobeš nie je nominovaný na MSJ, dôvodom problémové víza

O tom, ako vedia oficiality skomplikovať život, by po hektických dňoch vybavovania vedeli povedať z vedenia Českého hokejového zväzu. Zverejnili širšiu nomináciu, ktorá dokopy obsahuje 42 mien. Tie sa pobijú o miestenku na záverečnom turnaji.

Medzi brankármi však – prekvapivo – chýba jeden, ktorý mal ambície stať sa jednotkou. Tým je Jakub Dobeš. 19-ročný rodák z Havířova sa do prípravy nedostal, avšak nie z dôvodov hokejových. Žiaľ, problémom sú víza, keďže Dobeš chytá v americkej USHL.

Na miesto jednotky je pravdepodobne najväčším favoritom Lukáš Pařík, česká draftová jednotka 2019, momentálne patriaca Los Angeles Kings. Jeho konkurentmi v kempe sú Jan Bednář (Detroit), Nick Malík, Tomáš Suchánek a Šimon Zajíček.

Dobeša sme vyspovedali pred draftom 2020 (rozhovor tu). Príjemný a rozumný človek začal ročník 2020/21 azda najlepším možným spôsobom. Nedávno bol zvolený najlepším gólmanom týždňa. V šiestich dueloch v drese Omahy Lancers púšťal v priemere 1,76 gólu na zápas popri 92,9-percentnej úspešnosti zásahov. Na konto si zvládol pripísať štyri víťazstvá.

Do nominácie sa zmestili aj Stanislav Svozil, najväčší talent z Česka na drafte 2021, a David Jiříček, takisto obranca, ktorý bude draftovaný o rok neskôr. Podľa slov kouča Karla Mlejnka majú obaja vysokú šancu na to, aby prežili škrty a dostali sa na záverečný turnaj v edmontonskej bubline.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.