Doughty chce, aby Kings priviedli nové mená. „Sme unavení z prehier,“ hovorí

Aj hráči za zenitom chcú vyhrávať. Chcú to o to viac, pretože vedia, že ich čas sa čoskoro naplní. Avšak u Kings to ešte stále nie je na Stanley Cup. V rámci prospektov sa síce organizácia radí medzi najlepšie v lige, no Drew Doughty hovorí, že nechce čakať.

Poslednými vyjadreniami akoby vyzval vedenie klubu, aby prestavbu okorenil novými menami počas offseason. Od generálneho manažéra Roba Blakea a skupiny okolo neho žiada aktivitu na trhu, aby boli „králi“ čím skôr opäť konkurencieschopní.

Na otázku, či podľa neho potrebujú do mužstva ďalších skúsených a zabehnutých hráčov, odpovedal:

„Áno, určite, dokelu, potrebujeme ich. Ja, Anže Kopitar, Jonathan Quick aj Dustin Brown, my všetci starneme. Podľa mňa sme síce všetci prežili fenomenálne sezóny, ale náš čas ubieha. S naším miestom pod platovým stropom si myslím, že príchod nových tvárí by bol najlepším riešením. Nemá zmysel čakať, kým vyspejú mladí, keď máte v klube hokejistov v najlepších rokoch, hladných po víťazstve a unavených z prehier.“

31-ročný bek ďalej dodáva, že by nebol šťastný, ak by sa Kings neriadili podľa jeho predstáv a počas mimosezónneho obdobia boli pasívni. V skončenej základnej časti skončili šiesti v divízii, predbehli iba kalifornských rivalov. Pritom sa však ukázali aj sľubné výsledky, mančaft v istom období bojoval o priečky zaisťujúce postup.

Doughty hovoril o kvartete lídrov, ktorí starnú. On sám zaknihoval v poslednom ročníku 34 (8+26) bodov v 56 dueloch. Každý zápas odohral aj 50-bodový Anže Kopitar. 36-ročný Dustin Brown zaznamenal 31 (17+14) bodov v 49 zápasoch, stal sa najlepším strelcom tímu. A Jonathan Quick, o ktorom sa šuškalo počas trade deadline ako o možnom odchádzajúcom, chytal v 22 dueloch, z ktorých 11 vyhral. Pri priemere 2,86 gólu na zápas si udržal podpriemernú úspešnosť 89,8%.

Doughty naznačuje, že Kings nemajú dostatočne zaplnenú medzeru medzi mladými nádejami, medzi ktoré patria Quinton Byfield, Alex Turcotte, Arthur Kaliyev či Rasmus Kupari, a skúseným starnúcim jadrom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.