Doufáme v play-off s co nejvíce diváky, řekl Bettman na videokonferenci

Gary Bettman a Bill Daly v noci vedli videokonferenci, symbolicky 365 dní poté, co se loni liga z důvodů pandemie zastavila. Právě statistikami COVID-protokolu byla konference zahájena, zatímco 12. února bylo na protokolu zapsáno 59 hráčů, včera zde byli pouze čtyři. Bill Daly k tomuto tématu jedním dechem dodal, že liga musí ještě dořešit pohyb hráčů přes kanadskoamerickou hranici pro finále konferencí.

To se má odehrát odhadem v půlce června. Že NHL plánuje dodržet současný jízdní řád dokládá i prohlášení, že je víc než pravděpodobné, že se letošní vstupní draft uskuteční na konci července, jak bylo původně avizováno.

Už dříve prosáklo na veřejnost, že platový strop se bude v příštích 4 sezónách zvyšovat jen velmi málo, pokud vůbec. K příštím ročníkům Bettman na konferenci také naznačil, že čistě kanadská Severní divize není v plánech a liga by se měla vrátit k formátu podobnému tomu z předchozích let. Samozřejmě s kosmetickými úpravami, jelikož NHL se rozšíří o tým Seattle Kraken.

Bill Daly k rozložení divizí dodal, že 2/3 fanoušků kvitují Severní divizi, stejná část by ale v budoucnu chtěla návrat k původnímu rozdělení. Právě diváci jsou jedna z věcí, která NHL trápí. I jejich absence v arénách je důvodem, proč reklamy na helmách uvidíme i příští rok. Bettman ale doufá, že i díky efektu očkování se bude počet fanoušků na stadionech zvedat a vytvoří tak svým týmům patřičnou atmosféru v play-off.

Na závěr tiskové konference se komisař ligy Gary Bettman ještě vyjádřil k přání Drewa Doughtyho, který řekl, že mu absence novinářů v kabině po zápasech docela vyhovuje. Doughtyho však Bettman nepotěší – podle něj i zde plánuje liga návrat k normálu, tedy přítomnosti novinářů v kabinách, jak jen to bude možné.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.