Dominik Kubalík vstřelil první hattrick v kariéře!

Oh My Hockey|28. feb 2020 o 09:03

Český útočník nadále pokračuje ve skvělých výkonechkorunovanými brankami. Dnes v noci překonal velikána Vasilevskiho v Tampěhned třikrát a jeho tým si odvezl z Floridy velmi cenné dva body.

Všechny branky vstřelil ve třetí třetině, kde Chicagonaprosto dominovalo. Nejprve vyrovnal na 2:2 dorážkou v kleče těsně předbrankovištěm, poté o šest a půl minuty dělovkou v přesilovce pod horní tyčzvýšil vedení Hawks na dva góly. Závěrečnou trefu přidal do odkryté klece.

Kubalík tak nadále bojuje o nominaci na Calder Trophy. Vítězse určí z dvojice Cale Makar – Quinn Hughes, ovšem poslední třetí místozůstává otevřené. Popere se o něj zřejmě Victor Olofsson, Ilja Samsonov a právěDominik Kubalík.

Pouze Alexander Ovečkin má v roce 2020 více přesnýchpokusů než český útočník. Rus jich má na kontě 19, Česch společně s Kučerovem18. O jeden méně má David Pastrňák s Austonem Matthewsem.