Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Do zámoria odchádza aj Roman Durný z Anaheimu Ducks

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Včera si klub NHL z Európy stiahol okrem českého gólmana Lukáša Dostála aj slovenského brankára v svojich štruktúrach, Romana Durného. Ten začal ročník 2020/21 vo farbách Slovana Bratislava, bol však štatisticky menej úspešný, než by si predstavoval.

„Jeho povolanie do prípravných kempov pred začiatkom novej sezóny zámorských súťaží s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí so skorým začiatkom East Coast Hockey League (ECHL), ktorá je v zámorskej hierarchii treťou najkvalitnejšou ligou,” informoval oficiálny web bratislavského klubu.

Durný má s Ducks zmluvu ako jeden z piatich brankárov. V Slovane ho v rámci brankárskeho dua predčil Andrej Makarov. 22-ročný Lipták púšťal za svoj chrbát 3,16 gólov na zápas pri 89-percentnej úspešnosti zásahov. Vo vlaňajšej sezóne ECHL mal ešte horšie čísla (4,02 a 88,1%).

Po sľubnej príprave teda prišiel prepad, na ktorý sa bude snažiť v zámorí zabudnúť. Kontrakt mu beží do konca sezóny 2021/22 a v nižších súťažiach si v tomto ročníku zarobí 50 tisíc dolárov. Či to bude v AHL alebo ECHL zatiaľ nevedno, závisí to najmä od výkonov v príprave.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.