Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Do Európy sa sťahuje čoraz viac hráčov, medzi nimi mladíček Foudy

2 min read

Zdroj obrázku: Dennis Pajot/Getty Images

Jean-Luc Foudy je ďalším z hokejistov, ktorí cítia neutíchajúcu potrebu hrať. Nielenže ich to ťahá na ľad z ich túžby, no zápasovú prax skrátka potrebujú. A to aj napriek tomu, že to znamená nižšiu ligu – konkrétne tretiu švédsku.

18-ročný kanadský útočník si zvolil pre mnohých možno prekvapivú cestu. Celkovo 75. voľba draftu 2020 patrí Coloradu a v najbližšej dobe bude reprezentovať mužstvo švédskeho treťoligistu Morrums GolS IK. Toto rozhodnutie vyplynulo z viacerých faktorov.

Jedným veľmi dôležitým je napríklad to, že akonáhle hráč podpíše kontrakt vyššie, je zmluvne zaviazaný – až na niektoré výnimky – ostať vo Švédsku do konca sezóny. Foudy je hráčom Windsoru Spitfires (OHL), ktorí si na otvorenie sezóny ešte počkajú. Do výberového kempu kanadskej reprezentácie do 20 rokov nebol pozvaný.

Foudy naviac zatiaľ nemá podpísanú zmluvu v Colorade Avalanche. Aby ju dostal, musí byť vidieť progres. Jeho o dva roky staršiemu bratovi Liamovi sa, zdá sa, podarí dostať do najlepšej hokejovej ligy sveta. Vlani za Columbus Blue Jackets odohral dva duely, zvyšok sezóny strávil v juniorke.

Dôvody takého sťahovania, hoci to znamená hrať takéto nižšie súťaže, sú jasné – vývoj, zápasová prax, tréning, vôľa nezlenivieť a ukázať sa. Žiaľ, napríklad Brandt Clarke, možná budúca jednotka draftu 2021, napriek snahe hrať nemohol hosťovanie dotiahnuť do konca. V Kanade ho do švédskeho Väsby plánovali poslať len na hosťovanie. Podľa regule vo Švédsku by tu však musel odohrať celý ročník (viac tu).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.