Dmitrij Jaškin dostal zaujímavú ponuku z NHL

V NHL (zatiaľ) nedokázal preraziť naplno. Od sezóny 2012/13 tu odohral slušných 303 zápasov, avšak jeho sezónnym maximom bolo nevábnych osemnásť bodov z ročníka 2014/15. V roku 2019 si zbalil kufre a odišiel na široké klziská. Zvyšok príbehu je omnoho ružovejší.

Dmitrij Jaškin získal v prvej sezóne v KHL 63 bodov, pričom v celej kariére v NHL zaknihoval 69. Kontinentálna hokejová liga mu sadla, v Diname Moskva sa stal hviezdou súťaže. Poriadne poprehýbal klubové rekordy a v 59 dueloch sezóny 2020/21 nastrieľal 38 gólov.

S desaťgólovým náskokom bol Jaškin najlepším strelcom súťaže, dostával pochvaly od takých legiend ako Alex Ovečkin. Tí dvaja si možno raz opäť poklebetia. Ale už v NHL. Napriek nevydareným rokom za morom by bolo naivné myslieť si, že si tam Jaškina nevšímajú.

Doteraz sme o ponukách z NHL mohli iba hádať. To sa mení. Vďaka sports.ru máme potvrdené, že 28-ročný český reprezentant dostal možnosť na druhú šancu. „Jaškin zvažuje možnosť, že odíde do NHL. Dostal dobrú ponuku z Ameriky, uvažuje nad tým,“ povedal generálny manažér moskovského Dinama, Viktor Merkulov.

Ich líder síce má zmluvu ešte na jednu sezónu, ale kontrakt zahŕňa i klauzulu o tom, že v prípade podobnej ponuky môže odísť. Nejasná informácia nehovorí o žiadnych ďalších detailoch, Jaškinove výkony však jednoznačne zaujali. Či a kedy by rodák z Omsku mohol ohlásiť druhý pokus v zámorskej profilige zatiaľ nevedno.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.