Dmitrij Jaškin by mal podpísať zmluvu s Arizonou Coyotes

Koniec hádania? Podľa ruského novinára Michaila Zislisa áno! Zamestnanec popredného ruského športového webu sport-express.ru priniesol informáciu, že podľa jeho zdrojov má Dmitrij Jaškin nakročené do Arizony Coyotes.

Už pred týždňom sme písali o serióznej ponuke, ktorú dostal. Podľa Zislisa podpíše ročný kontrakt s Coyotes a skúsi sa po predchádzajúcich neúspešných pokusoch uchytiť v NHL.

Možnosť jeho odchodu priznal už aj generálny majiteľ Dinama Moskva, Viktor Merkulov. „Jaškin zvažuje možnosť, že odíde do NHL. Dostal dobrú ponuku z Ameriky, uvažuje nad tým,“ povedal pred týždňom pre sports.ru. Dmitrij môže z Ruska odísť vďaka klauzule, ktorú má v stále trvajúcej zmluve.

28-ročný útočník získal v prvej sezóne v KHL 63 bodov, pričom v celej kariére v NHL ich zaknihoval 69. Kontinentálna hokejová liga mu sadla, v Diname Moskva sa stal hviezdou súťaže. Poriadne poprehýbal klubové rekordy a v 59 dueloch sezóny 2020/21 nastrieľal 38 gólov. S desaťgólovým náskokom bol Jaškin najlepším strelcom súťaže, dostával pochvaly od takých legiend ako Alex Ovečkin. 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.