Derek Stepan vymenený do Ottawy

Arizona Coyotes dnes v noci oznámili novinku. Centra Dereka Stepana vymenili do Ottawy Senators za voľbu v druhom kole draftu 2021.

„Za celú organizáciu Coyotes by som sa chcel poďakovať Derekovi za všetko, čo pre ňu v posledných troch sezónach urobil,“ povedal vo vyhlásení generálny manažér Bill Armstrong. „Derek je veľkým profesionálom. Prajeme jemu aj jeho rodine v budúcnosti len to najlepšie.“

30-ročný americký rodák prežil vlani čo do bodov najhoršiu sezónu v kariére. V 70 dueloch ich získal 28 (10+18). Celkovo v drese Coyotes odohral 224 zápasov, v ktorých si pripísal 39 gólov a 80 asistencií. Jeho produktivita išla dolu vodou, preto bude zaujímavé sledovať, či sa v Ottawe dokáže nahecovať k lepším výkonom.

Stepan vstupuje do posledného roka aktuálneho kontraktu, vďaka ktorému ročne zarába v priemere 6,5 mil. dolárov.

„Angažovaním Stepana získavame dôležitú stabilitu na pozícii stredného útočníka,“ nádeja sa Pierre Dorion, generálny manažér Ottawy. „Je platným hráčom v každej oblasti a svojou kariérou dokázal, že sa naňho dá spoľahnúť v oslabení i presilovke. Do nášho mladého tímu prinesie aj líderské schopnosti.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.