Debut ako z veľkej knihy. Knight pochytal 33 striel, Panthers vyhrali rozdielom triedy

Meno Spencer Knight by si mali do budúcna zapamätať všetci fanúšikovia NHL. Čerstvo dvadsaťročný americký mladík si dnes pripísal debut v prvom tíme Floridy Panthers. A nesklamal. Naopak, očakávania naňho kladené ešte prekonal.

Knight bol v permanencii už v dueli predtým. Sedel na striedačke ako náhradný brankár. Keďže išlo o back-to-back zápasy proti Columbusu, vedel, že dôjde aj na jeho debut. Včera štart Knighta pred stretnutím oficiálne potvrdil tréner Joel Quenneville.

Svoje rozhodnutie nemusel ani na sekundu oľutovať. S výnimkou jediného puku z hokejky Jacka Roslovica nepustil za svoj chrbát ani jediný pokus súpera. „Modrokabátnici“ prestrieľali Floridu tesným pomerom 33:34. Bývalý juniorský reprezentant a majster sveta z posledných MSJ vytiahol 33 zákrokov.

„V bráne bol pozorný a pokojný. Spôsob, akým si dokázal poradiť s pukmi, ako sa správne rozhodoval, skrátka ste na ňom videli, že má prehľad o všetkom, čo sa deje na ľade,“ nešetril slovami chvály Quenneville. „Výborne sledoval puk. Nič ho nevyviedlo z rovnováhy.“

Vyššie ste sa mohli dočítať o tom, že sa stal juniorským majstrom sveta. Vo finálovom zápase vynuloval Kanaďanov. V aktuálnej sezóne pôsobil v univerzitnej NCAA. Z 21 zápasov vyhral 16 s percentuálnou úspešnosťou 93,2% a priemerom 2,18 gólu na zápas. Bol finalistom boja o Hobey Baker Award, cenu udeľovanú najlepšiemu univerzitnému hráčovi.

„Čakal som, že budem nervóznejší,“ úprimne priznal po záverečnej siréne. „Chlapci mi v tomto veľmi pomohli, radili mi, aby som sa tým príliš nezaoberal, že mám skrátka vyjsť na ľad a hrať hokej. Koniec koncov, stále je to len hokej. Bolo to úžasné.“

Panthers sa radia k najpríjemnejším prekvapeniam sezóny. Z miery ich nevyviedlo ani zranenie Aarona Ekblada. Momentálne okupujú druhú priečku centrálnej divízie. Majú rovnaký počet bodov ako prvá Carolina, Tampa Bay je o tri body za nimi.

Nočná výhra bola treťou v poradí. Proti Blue Jackets nemali v prebiehajúcej sezóne žiadne väčšie problémy, zvíťazili v siedmich z ôsmich vzájomných stretnutí.

Knight zažil premiéru deň po dvadsiatych narodeninách. Táto noc patrila jemu. „Vedeli sme, že bude skvelý,“ hovorí Jonathan Huberdeau. „Možnože bol trochu nervózny, ale nedal to na sebe znať. A to, ako dokáže narábať s pukom, keď vyjde z brány, je neskutočné.“

Zaujímavosťou je, ako veľmi sa darí debutujúcim brankárom proti Columbusu Blue Jackets. V zápase proti tomuto klubu odchytalo svoj prvý duel jedenásť gólmanov, z toho až desiati vyhrali.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.