Debut, 42 zákroků, výhra. Demko při své premiéře zářil

Oh My Hockey|2. sep 2020 o 08:31

Vancouver přemohl v pátém zápase série Vegas a velkou zásluhu na tom měl Tkatcher Demko. Mladý gólman totiž pustil za svá záda pouze jednu střelu a zbylým nájezdům soupeře odolal. Debut si tak nemohl vysnít lépe.

Nicméně start to byl vynucený. Jacob Markström, který nastoupil do všech utkání Canucks v play-off, tentokrát nemohl naskočit mezi tři tyče. Jak je tomu již v bublině trendem, prohlášení „unfit to play“ nikoho nepřekvapilo. Na střídačce tak byl připravený Louis Domingue.

„Nikdy nevíte, kdy se dostanete do branky,“ řekl Demko, jenž se doposud objevil v brankovišti Canucks v play-off na pouhých osm minut. „Chtěl jsem se mezi posledním utkáním základní části a přesunem do Edmontonu udržet v kondici a být připraven, kdybych mohl náhodou pomoci svému týmu.“

„Věděl jsem, že se mi na trénincích daří. Dělal jsem vše, jak mám. Ovšem v zápase je to vždy jiné. I tak ale pořád musíte chytat a já se snažil o to stejné. Navázat na výkony z tréninku a spoléhat sám na sebe.“

Demko byl úžasný hlavně v první polovině zápasu. Musel pochytat hned 22 střel Golden Knights, přitom jeho Vancouver ohrozil Lehnera pouze šestkrát. Po 35 minutách a 12 vteřinách poprvé a naposledy inkasoval, Canucks utkání nakonec otočili a zvítězili 2:1.

Tkatcher Demko vychytal 42 ze 43 střel, Robin Lehner čelil pouze 17 pokusům soupeře, dva z nich skončili za jeho zády.