DeAngelo otvorene: Nejdem sa hrať na obeť. Som sklamaný z toho, ako to skončilo

Tony DeAngelo sa stal v poslednom období horúcou témou vo svete NHL. Americký zadák bol doslova vykopnutý z organizácie New York Rangers. Pritom sa okolo jeho osoby točili víry špekulácií. Je rasistom? Pobil sa s Georgijevom? Čo všetko stojí za jeho odchodom?

Web NY Post včera večer uverejnil prvý rozhovor a vyjadrenia od samotného obrancu. DeAngelo sa porozprával s uznávaným športovým novinárom Larrym Brooksom.

„Samozrejme, že som sklamaný z toho, ako skončilo moje pôsobenie v New York Rangers, ale rozhodne tu nebudem sedieť a hrať sa na obeť,“ povedal bek s naštrbenou povesťou. „Z hokejového hľadiska som iste urobil niekoľko chýb. Občas som riešil veci s horúcou hlavou. Ako prvý na to poukážem a nebojím sa za to vziať zodpovednosť. Snažil som sa z každej poučiť a byť lepší, ale stali sa isté okamihy, keď som prekročil čiaru a beriem za to zodpovednosť. Tá vec s Alexom, proste to tam vzbĺklo.“

DeAngelo narážal na situáciu, keď sa ostro pohádal s brankárom Alexandarom Georgijevom po neúspešnom zápase. Malo dôjsť aj na facku. Tieto nezhody sa ale občas stávajú. Potýčka medzi tými dvoma iste nebola dôvodom, ktorý dostal obrancu z Manhattanu.

Bola skôr súčasťou komplexu.

DeAngelo je verejne obviňovaný za rasizmus. V organizácii mali údajne panovať obavy z jeho správania sa voči K’Andre Millerovi. Mladý afroameričan je prísľubom do budúcnosti Rangers. Boli medzi nimi skutočné nezhody? Správal sa DeAngelo nevhodne?

Ako píše Brooks, existujú správy, ktoré hovoria o tom, že mal kontroverzný bek schovať svojmu spoluhráčovi puk za jeho prvý gól v NHL. Potom mu ho vraj schovával na istý čas a nechcel mu ho dať. To mal byť len jeden z viacerých incidentov.

Proti tomuto príbehu sa postavil agent poškodeného Millera, Ian Pulver. Tento konkrétny príbeh sa podľa jeho vyjadrení nezakladá na pravde. Jeho klient celý čas žil v tom, že puk sa nachádza u kustódov. Sám Miller bol prekvapený, keď sa k nemu dostali informácie, že mu ho vraj schovával DeAngelo.

Rodák z New Jersey má minulosť, ktorá naňho nevrhá práve najlepšie svetlo. DeAngelo bol ešte ako junior usvedčený a potrestaný za šikanu a nenávistné prejavy. „Urobil som chybu, povedal som niečo, čo som nemal. Už som to vysvetľoval toľkokrát klubom NHL, ľuďom v OHL. Dotknutému spoluhráčovi som sa ospravedlnil a zostali sme priateľmi,“ priznáva.

Podľa Marca Staala, ktorý s ním strávil značnú dobu v organizácii Rangers, je DeAngelo dobrým spoluhráčom a nebadal uňho žiadne známky rasizmu a podobných nenávistných prejavov. Je výbušnou povahou. Dokáže poriadne vzplanúť, niekedy nad hranicu únosnosti. Napríklad v roku 2017 bol ešte ako hráč Arizony suspendovaný a pokutovaný za fyzický odpor voči rozhodcovi. V tejto sezóne dostal suspendáciu od klubu za vylúčenie za nešportové správanie.

Aktívny bol najmä na Twitteri. Podstatná časť kritiky na jeho osobu pochádza z tejto sociálnej siete. Základom bola jeho aktivita. Klub mu viackrát dohováral, aby ju obmedzil, no DeAngelo necíti, že by robil niečo nevhodné. Je známy aj tým, že z hokejistov azda najhlasnejšie podporoval Donalda Trumpa v posledných prezidentských voľbách. Ich výsledky potom údajne spochybňoval.

„Nie som rasista, extrémista ani povstalec. To je úplná lož. Vôbec nie som za tieto veci. Každý má svoj názor, čo ja úplne rešpektujem. Nikdy na nikoho za jeho názor neútočím. Keďže mám aj ja svoj, zdieľal som ho. Nemyslím si, že som niečím, čo som spravil, prekročil akúkoľvek hranicu.“

Ďalším bodom kritiky bol tweet, v ktorom spochybňoval Covid. DeAngelo sa bráni, myslí si, že vec bola vytrhnutá z kontextu.

„Nemal som o tom tweetovať, jasné, že nie, ale môj komentár bol myslený proti médiám. Na pochodoch potom, čo voľby vyhral prezident Biden, zrazu neboli problémy s nenosením rúšok, nebolo treba sa dištancovať od iných, ako o tom vykrikovali v prípade Trumpa,“ hovorí. „To bola pointa toho celého, nie to, že vírus nie je skutočný. Sám mám členov rodiny a priateľov, čo si tým prešli. Chápem, aké vážne to je a sám dodržiavam nariadenia.“

25-ročný zadák pred ročníkom 2020/21 podpísal nový kontrakt vo výške 4,8 mil. dolárov ročne, trvajúci dva roky. Jeho meno majú stále pod zmluvou Rangers, hoci aktívne hľadajú kupca. Ako sa vyjadril manažér Jeff Gorton, DeAngelo už odohral svoj posledný duel za jeho klub.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.