DeAngelo na waivers. Údajne robí problémy, pohádal sa s Georgijevom

Tony DeAngelo je postavou, ktorá sa do sveta hokeja azda viac než svojou hrou zapísala názormi a vecami mimo ľadu. Americký obranca začína čoraz viac naberať na škandalóznom dojme. A neostáva pri dojmoch. Jeho zamestnávateľ robí konkrétne veci.

DeAngelo sa včera dostal na waiver listinu. Napriek tomu, že poberá 4,8 mil. ročne. Napriek faktu, že vo vlaňajšom ročníku si v 68 dueloch pripísal 53 bodov. Rodák zo štátu New Jersey je voľný pre kohokoľvek, kto by si ho chcel vziať (hoci predpokladáme, že sa taký nenájde).

Väčšina takýchto prípadov je založených na hre. NHL je tvrdá súťaž a na miesto hráča čaká kopec „hladných krkov“ v AHL či na taxi squad. Ak sa hráč nepreukáže dobrými výkonmi, nehrá a musí ísť o úroveň nižšie. Potom sú tu však situácie, ktorých príkladom je DeAngelo. 25-ročný bek vyvoláva viac otáznikov ako prináša odpovedí.

Holým faktom je, že mu to nešlo ani herne. Veď v jeho zatiaľ poslednom stretnutí za Rangers proti Pittsburghu Penguins bol na ľade pri štyroch z piatich presných zásahov protivníka. Išlo o jeho šiesty duel v ročníku, v ktorom zároveň zaknihoval prvý bod za asistenciu.

DeAngelo má údajne mať za lubom aj toxickú atmosféru v kabíne „jazdcov“. Ako píšu The Athletic, tri zdroje im potvrdili, že medzi obrancom a gólmanom Alexandarom Georgijevom prebehla ostrá hádka, možno sprevádzaná fackou či podobným fyzickým prejavom. Klub vec nevyvrátil ani nepotvrdil. Hovorí sa, že ho mal spoluhráč Chris Kreider udrieť do tváre.

Vedenie klubu sa obáva aj o jeho vzťah s černošským hráčom K´Andre Millerom. Rolu tu hrá i jeho minulosť, čo sa týka podobných nepríjemností je neslávne známy ešte z pôsobenia v juniorke v klube Sarnia Sting.

„Viete, vždy tu budú podobné dohady,“ reagoval kouč David Quinn. „Nebudem na to odpovedať. Nie je to o jednom incidente, o jednej veci. Je to vec, o ktorej si organizácia myslela, že je v súčasnej dobe najlepším riešením. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Je to však súčasť biznisu, naše rozhodnutie. (…) Nechcem teraz zabŕdať do detailov. O 24 hodín možno budeme konkrétnejší.“

O údajných problémoch okolo jeho osoby sa točia podobné špekulácie už poriadne dlho. V rámci udalostí v USA sa preslávil tým, že verejne a asi najhlasnejšie z hráčov NHL podporoval Donalda Trumpa. Na jeho konto bol pripisovaný aj jeden Twitterový účet, ktorý si mal založiť ako fake a zastávať sa samého seba. Tieto informácie sú však s najväčšou pravdepodobnosťou nepravdivé, spomínaný profil zrejme vlastní niekto iný.

Istá časť ľudí si myslí, že za jeho posunutím na waivers stojí najmä podpora Donalda Trumpa. Aj toto je vec, ktorá sa nedá potvrdiť a dá sa označiť len ako „údajná“ – tak, ako veľká časť opísaných informácií v článku.

Incidentov spojených s jeho osobou je viac. V roku 2017 bol ešte ako hráč Arizony Coyotes suspendovaný a pokutovaný za fyzický odpor voči rozhodcovi. Na začiatku tejto sezóny dostal od Rangers jasný signál, keď ho nenechali hrať v druhom zápase potom, čo dostal trest za nešportové správanie. Kým s ním v zostave v úvodnom dueli Rangers podľahli Islanders 0:4, v nasledujúcom – bez DeAngela – zvíťazili 5:0.

One thought on “DeAngelo na waivers. Údajne robí problémy, pohádal sa s Georgijevom

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.