David Rittich skutočne odchádza. Získalo ho Toronto

Toronto Maple Leafs chceli gólmana a o Davidovi Rittichovi sa dlhú dobu hovorilo ako o adeptovi na výmenu. A hľa, stalo sa. Maple Leafs neváhali za českého gólmana obetovať voľbu v treťom kole draftu, navyše docielili, aby si Flames ponechali časť jeho platu.

Konkrétne 50%. Toronto sľubovalo aktivitu a ich sľuby neboli prázdne. Nielenže získali Ritticha, ešte skôr oznámili, že v ich drese nastúpi Nick Foligno. Celkovo tak behom jednej noci prišli o štyri draftové voľby. Jedna pripadla Sharks, dve Blue Jackets a ďalšia Flames.

O tom, že gólman je nutnosťou, nebolo pochýb. Frederik Andersen zažíva veľmi zlú sezónu, navyše teraz bojuje so záhadným zranením. Nechytal od 19. marca. Na druhej strane majú Jacka Campbella, ktorý jedenástou výhrou od začiatku základnej časti po sebe utvoril nový rekord NHL.

V Rittichovi získava Toronto prevereného veterána. V NHL nastúpil dovedna v 130 zápasoch, pričom v tejto sezóne pridal 15 štartov. Priemerne inkasuje 2,9 gólu na zápas pri 90,4-percentnej úspešnosti zásahov. V tíme Leafs by mal plniť rolu dvojky za Campbellom.

Rodák z Jihlavy má zmluvu do konca sezóny 2020/21.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.