David Backes rozmýšľa nad koncom kariéry

Je to možné? Je. Je to pravdepodobné? Takisto. Ale ešte to nie je isté, dopĺňa David Backes, keď sa s médiami baví o konci kariéry.

Onedlho 37-ročný veterán v službách Anaheimu Ducks je na sklonku kariéry. Bývalý kapitán St. Louis Blues si uvedomuje, že jeho budúcnosť je plná nejasností. V lete sa stane neobmedzeným voľným hráčom, nevedno, či bude chcieť pokračovať a či dostane ponuky.

„Urobiť stopercentné rozhodnutie je náročný proces,“ hovorí. „Nechcem sa dotknúť Bretta Favreho (bývalý hráč amerického futbalu, pozn. red.), mal skvelú kariéru. Ale ukončil ju tak šesť či osemkrát, zakaždým sa vrátil. Chcem, aby keď poviem, že je koniec, aby to bolo definitívne.“

David Backes odohral v NHL už 964 zápasov zo ziskom 561 (248+313) bodov. Bol draftovaný zo 62. miesta v roku 2003 klubom St. Louis Blues, kde odohral desať sezón a stal sa kapitánom. Neskôr pôsobil v Bostone, momentálne v Anaheime. Ročne poberá 4,5 mil. dolárov, po prebiehajúcej sezóne mu končí kontrakt.

Končí? „Je to možné, dokonca skôr pravdepodobné, ale ešte nie isté,“ dodal. „Tak nejak na tom momentálne som. Celý rok vravím, že každý zápas v tejto lige, každé striedanie je darom. Preto to musíte robiť naplno, lebo neviete, kedy sa to celé skončí. Je požehnaním hrať v NHL.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.