Darryl Sutter novým koučom Calgary Flames

Veľkú novinku dnes v noci predstavili Calgary Flames. Na ich lavičke došlo k zásadnej zmene. Vedenie organizácie s okamžitou platnosťou vyhodilo hlavného trénera Geoffa Warda. Ihneď predstavilo náhradu. Do NHL sa vracia Darryl Sutter, podpísal trojročný kontrakt.

Poslednou trénerskou zástavkou bol pre Suttera klub Los Angeles Kings, kde vyhral dva Stanley Cupy. Jeho životopis je však ďaleko obsiahlejší. V NHL trénoval už pred tridsiatimi rokmi, ako hlavný tréner si prešiel organizáciami Chicago Blackhawks, San Jose Sharks, Calgary Flames i LA Kings.

U Flames je dobre známy. Medzi sezónami 2002/03 a 2010/11 tu zastával funkciu hlavného kormidelníka. Tri sezóny dokonca aj rolu generálneho manažéra. Jeho najväčší úspech u „plameňov“ prišiel v ročníku 2003/04, keď sa tím prebojoval až do finále, kde padol na hokejkách Tampy Bay Lightning.

Geoff Ward sa s klubom lúči po necelých dvoch sezónach v úlohe hlavného trénera. Vlani mal nálepku „dočasný“. Mužstvo Flames v posledných zápasoch podávalo neuspokojivé výkony. V posledných deviatich dueloch šesťkrát prehralo a momentálne okupuje piatu priečku kanadskej divízie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.