Damon Severson odohral polovicu sezóny so zlomeným palcom

Odohral polovicu sezóny so zlomeným palcom na nohe. Táto veta znie poriadne „hokejovo“ a je založená na skutočnej udalosti. Nielen v play-off je NHL preplnená obetavosťou, týka sa to aj základnej časti. V drese New Jersey Devils išiel príkladom alternujúci kapitán.

Damon Severson po sezóne priznal, že ho v druhej polovici ročníka 2020/21 trápil palec na nohe. Bol zlomený a nehojil sa tak, ako by mal. „Trochu to ovplyvnilo moju hru, hlavne korčuľovanie,“ povedal pre web New Jersey Devils. „Cítim, že práve korčuľovanie je jednou z mojich najsilnejších stránok a ak viem posúdiť moju hru, viem, že sa ešte môžem zlepšovať.“

Zároveň priznal, že to výrazne ovplyvnilo jeho mobilitu a musel hrávať cez bolesť. Momentálne pracuje s tímovými lekármi, očakáva, že do pár týždňov bude stopercentne fit. 26-ročný kanadský bek ukončil ročník s 21 (3+18) bodmi v 56 dueloch. Zranenie nijako špeciálne neobmedzilo jeho bodový prínos.

Devils písali aj o zdravotnom stave ďalších hráčov, medzi nimi Pavla Zachu. Najproduktívnejší „diabol“ uplynulej sezóny v polovici apríla zmeškal päť zápasov pre zranenie v dolnej časti tela. Chce sa doliečiť a z toho dôvodu neposilní českú reprezentáciu na blížiacich sa majstrovstvách sveta.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.