Ďalší Čech so zmluvou! V Buffale podpísal Lukáš Rousek

Pred pár dňami brankár Tomáš Vomáčka, dnes útočník Lukáš Rousek. Ako informoval agent Dan Milstein, jeho klient sa dohodol na dvojročnom nováčikovskom kontrakte s Buffalom Sabres. V zámorí ešte nikdy nehral, preto si bude musieť zvykať na nový štýl hokeja.

Kontrakt forvarda Sparty Praha začne plynúť od najbližšej sezóny. Do AHL sa v tomto roku nepozrie, a to z dôvodu skorého konca základnej časti. Rouskovi by vybavenie potrebných náležitostí a karanténa zabrali príliš veľa času. Do Ameriky preto poletí až v lete.

22-ročného krídelníka si Buffalo Sabres vybrali v šiestom kole draftu 2019 z celkového 160. miesta. Draftom prešiel až v roku 2019, hoci pôvodne bol dostupný už v roku 2017. Medzi mužmi v najvyššej českej súťaži hral štyri roky. V sezóne 2020/21 v 49 zápasoch za Spartu zaknihoval 38 (14+24) bodov, čím sa stal jej štvrtým najproduktívnejším hráčom. V 11 dueloch play-off prispel 7 bodmi.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.