Dallas Stars predĺžili zmluvu s Tannerom Kerom

Dallas Stars sa ihneď po konci sezóny, ktorá sa pre nich skončila už pred bránami play-off, pustili do práce. Manažment si vytipoval hráčov, s ktorými by rád predĺžil zmluvu. Ako s prvým sa dohodli s útočníkom Tannerom Kerom, ktorý zažil po individuálnej stránke úspešný ročník.

Kero získal dvojcestný kontrakt. Potrvá dve sezóny, ročne si zarobí 750 tisíc, na úrovni AHL 350 tisíc, resp. 375 tisíc v druhej sezóne. Kontrakt neobsahuje žiadne bonusy, len čistý plat. Na porovnanie – v tejto sezóne si v NHL podľa zmluvy zarobil 762 500, avšak ak by bol prevelený do AHL, plat by sa znížil na 350 tisíc dolárov.

28-ročný Američan sa po sezóne 2019/20, ktorú strávil kompletne v AHL, dokázal v nedávno skončenej základnej časti udržať v prvom tíme Stars. Odohral dokopy 39 duelov, v ktorých strelil tri góly a na ďalších sedem prihrával. Hrával v spodných formáciách, priemerne okolo desať minút na zápas, avšak rozdiely medzi duelmi boli čo sa týka jeho času na ľade veľké.

Bez zmluvy sú z tohtoročnej zostavy Stars stále ešte Blake Comeau, Andrew Cogliano, Jason Dickinson, Joel Kiviranta, Rhett Gardner, Justin Dowling, Jamie Oleksiak, Sami Vatanen, Miro Heiskanen, Mark Pysyk či Stephen Johns. Pripomíname, že Kera si môže Seattle vziať na budúcom expanznom drafte, ak si ho Dallas nebude chrániť.

Kero zároveň v prípade preloženia do AHL bude musieť podľa podmienok zmluvy prejsť cez waiver listinu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.