Dallas Stars by mali začať sezónu s fanúšikmi v aréne

Zatiaľ, čo prísne pandemické reštrikcie zapríčiňujú, že kanadské kluby nevedia, ako a kde budú hrať, o tisícky kilometrov južnejšie sa hovorí skôr o tom, koľko fanúšikov bude možné vpustiť do arény. Dallas Stars plánujú začať ročník 2020/21 pred ich očami.

Podľa Saada Yousufa z The Athletic povedal prezident organizácie, Brad Alberts, že klub začne sezónu s fanúšikmi na tribúnach. Povolí ich zhruba 5000 (čo je približne štvrtina kapacity ich štadióna).

Na trhu, kde sa pohybuje klub z Texasu, sú fanúšikovia v hale dôležitejší ako v „hokejovejších“ mestách. Stars zvlášť chcú vyťažiť z minuloročného úspechu, keď vo vyraďovacej časti súťaže došli v bubline až do finále Stanley Cupu, kde podľahli Tampe Bay Lightning.

Sezóna sa začne 13. januára. „Hviezdy“ budú členom tzv. Centrálnej divízie. S každým zo súperov sa stretnú osemkrát. Ich protivníkmi budú Carolina Hurricanes, Chicago Blackhawks, Columbus Blue Jackets, Detroit Red Wings, Florida Panthers, Nashville Predators a Tampa Bay Lightning.

Okrem Stars existuje viac klubov, čo uvažujú nad fanúšikmi v arénach. Niektoré však túto možnosť už zavrhli, medzi nimi Los Angeles Kings. Prezident klubu Luc Robitaille podľa Davida Pagnottu povedal: „Naša organizácia urobí všetko, čo je v jej silách, aby zaistila bezpečné a zdravé prostredie našim hráčom a realizačnému tímu počas tejto unikátnej sezóny. Teraz preto, nanešťastie, nebude možné privítať fanúšikov v Staples Center.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.