Coyotes vraj hľadajú nového trénera, s Tocchetom nepredĺžia zmluvu

Podľa Darrena Dregera je spojenie Arizona Coyotes – Rick Tocchet na konci. Insider o tom hovoril v relácii Insider Trading.

„Niečo mi hovorí, že dni Ricka Toccheta ako hlavného trénera Arizony Coyotes sú spočítané,“ vyjadril sa. „Boli tam isté náznaky, že by tréner mohol predĺžiť, ale moje zdroje mi hovoria, že je omnoho pravdepodobnejšie, že skončí na trhu ako voľný človek.“

57-ročný kouč momentálne vedie „kojotov“ vo štvrtej sezóne. Ako tréner klubu vyhral 123 duelov, 131 prehral a v ďalších 34 utrpeli jeho zverenci porážku po predĺžení či nájazdoch. Vlani s nimi postúpil do play-off a zdolal Nashville, v tejto sezóne však nepostúpia, čo sa v prípade Toccheta stane už po tretí raz.

Rick Tocchet nahrádzal v roku 2017 dlhoročného trénera Davea Tippetta. Prichádzal ako šampión, veď v role asistenta Mika Sullivana (Penguins) získal dva Stanley Cupy za sebou. Predtým pôsobil ako asistent či hlavný kormidelník v Colorade a Tampe, s organizáciou Coyotes mal skúsenosti z ročníka 2005/06. Za klub kedysi aj hrával.

Mužstvo sa pod jeho vedením snažilo predvádzať – podľa jeho vlastných slov – rýchly a agresívny hokej, ktorým dokážu diktovať tempo a vývoj hry. Tocchet však, ako hovoria zákulisné informácie, nenaplnil nádeje, ktoré doňho manažment vložil.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.