COVID-19 sa dostal do bubliny kanadskej juniorskej reprezentácie

Protokoly sa dodržujú, o zdravie je príkladne postarané. Koronavírus si aj tak dokáže nájsť tie najmenšie skulinky. Presvedčil sa o tom aj národný tím Kanady do dvadsať rokov. V ich bubline v Red Deeri sa objavil človek pozitívny na COVID-19.

Nejde o žiadneho z hráčov. Zatiaľ. Podľa zdrojov z bubliny ide o niektorého z pomocníkov, teda menej dôležitých ľudí so skôr nepriamym kontaktom s hokejistami. Spolu s ním musí štrnásťdňovú karanténu teraz absolvovať viacero jeho spolupracovníkov.

Prerušený však musel byť aj tímový program. „Máme protokol, ktorý presne vraví o pozitívnych testoch, takže sme okamžite odizolovali našich hráčov a štáb a prerušili ranné korčuľovanie,“ priznal viceprezident zväzu, Scott Salmond. „Potom sme pátrali po tom, kto bol s infikovaným v blízkom kontakte a podľa toho určili, kto musí absolvovať dvojtýždňovú karanténu.

Potom sme zistili, že nikto z našich hráčov nebol s týmito ľuďmi v blízkom kontakte. čiže nikto z nich nie je ohrozený. Radili sme sa aj s partnermi z Alberta Health a, našťastie, nič nám nebránilo uskutočniť tréningový zápas v sobotu večer.“

Pre tento podnet bolo nariadené silnejšie pretestovanie ľudí z bubliny aj hráčov samotných. Kým kanadský výberový kemp stále beží, čaká sa na výsledky. Salmond dodal, že je rád, že sa s takouto nepríjemnosťou stretli teraz, ešte pred odchodom do bubliny v Edmontone, ktorý je dejiskom tohtoročného juniorského svetového šampionátu. Ľudia v izolácii sa po štrnástich dňoch budú môcť vrátiť a pokračovať v svojej práci.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.