Cory Schneider si našiel nový klub, podpísali ho Islanders

Dlhoročný adept na buy-out sa ho konečne „dočkal“ pred týmto trhom s voľnými hráčmi. Bolo zaujímavé sledovať, či niekto poskytne Corymu Schneiderovi priestor na reštart kariéry. Podarilo sa! A tým niekým je človek, ktorý v ňom kedysi objavil jedničku.

Schneider podpísal na Long Islande! O tomto spojení sa hovorilo už pred mesiacmi, oficiálne je až teraz. Generálny manažér Lou Lamoriello obnovil staré konexie a priviedol ho ako tretieho gólmana k Semjonovi Varlamovovi a Iľjovi Sorokinovi. 34-ročný gólman, ktorý si vlaňajšiu sezónu rovnomerne rozdelil medzi farmu a prvý tím, sa z podpriemerného mančaftu dostal až k finalistovi konferencie.

Jeho kontrakt mu zaručí sedemsto tisíc dolárov, je jednocestný. Potrvá jeden rok. Bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvinie jeho rola pri ruskom tandeme. Pravdepodobne strávi veľkú časť sezóny na „taxi squad“. Varlamov je skúsený brankár a jednotka, Sorokin mu – ak naplní svoj potenciál – nielenže bude šliapať na päty, ale možno post prvého brankára aj ukradne.

V poslednej sezóne sa Schneider predstavil v 13 zápasoch v drese New Jersey Devils. Priemerne za svoj chrbát púšťal 3,53 gólu na zápas pri 90,3-percentnej úspešnosti zásahov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.