Corey Perry smeruje do Montrealu!

Montreal Canadiens ohlásili príchod novej posily. Na trhu si len pár dní pred začiatkom prípravných kempov vyhliadli veterána Corey Perryho.

Útočník, ktorý vlani siahal po svojom druhom kariérnom Stanley Cupe, sa s generálnym manažérom Marcom Bergevinom dohodol na ročnej zmluve. V sezóne 2020/21 podľa nej zarobí 750 tisíc dolárov. V kontrakte nemá žiadne podpisové či výkonnostné bonusy ani klauzuly.

Perry mal v ročníku 2020/21 brať podľa pôvodnej zmluvy, ktorú podpísal v roku 2013 s Anaheimom Ducks, 8,625 mil. dolárov. Po sezóne by sa mu skončila. Tento kontrakt ale „káčeri“ vykúpili 19. júna 2019, čoho dôsledkom vlani podpísal v Dallase Stars za 1,5 mil. dolárov na jednu sezónu. Ďalší zhruba milión a pol mu vyplatili na výkonnostných bonusoch.

35-ročný Kanaďan sa po hororovej poslednej sezóne v Anaheime v drese Stars o niečo zlepšil. V 57 stretnutiach si pripísal 21 (5+16) bodov. V jazde naprieč vyraďovacími bojmi sa do štatistík zapísal 9 (5+4) bodmi v 27 zápasoch.

Habs po podpise niekdajšieho držiteľa Hart Trophy, Maurice Richard Trophy a člena Triple Gold Clubu aktuálne nemajú žiaden priestor pod platovým stropom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.