Corey Crawford odišiel. Čo to znamená pre New Jersey Devils?

Dúfali sme, že sa dozvieme niečo bližšie, ale „osobné dôvody“ sú aj po oficiálnom vyhlásení klubu stále jediné vodítko k rozlúšteniu Crawfordovej situácie. Môže v sebe zahŕňať množstvo vysvetlení, ktoré sa nateraz nedozvieme.

Faktom je, že sa kanadský rodák po štyroch vynechaných tréningoch rozhodol, že počas konania prípravného kempu odíde od mužstva. Podľa vyhlásenia je to na dobu neurčitú.

„Dúfam, že je v poriadku,“ reagoval na šokujúce rozhodnutie Mackenzie Blackwood. „Snáď získa všetko, čo mu pomôže k tomu, aby bol šťastný. Všetci ho podporujeme.“ Jednohlasne mu prikyvoval PK Subban. Obranca dodal, že Crawford má rodinu a nech sa deje čokoľvek, tá má vždy prednosť pred hokejom.

36-ročný rodák z Montrealu podpísal s New Jersey nový kontrakt počas poslednej off-season, keď sa rozhodol ísť cestou neobmedzeného voľného hráča. Dohodli sa na dvojročnej zmluve s ročným platom 3,9 mil. dolárov. Podstatným faktorom nebola len hokejová stránka jeho osobnosti, ale aj mentorský dopad na mladého Blackwooda, brankára budúcnosti Devils.

Nevedno, aká dlhá bude absencia, ale Mackenzie bude musieť prebrať opraty úlohy plnohodnotnej jednotky skôr ako by to možno aj on sám čakal. Dvojkou bude Scott Wedgewood. Kariérnym maximom tohto brankára je čo sa týka NHL 20 zápasov v sezóne. Tieto duely absolvoval ako hráč Arizony Coyotes v ročníku 2017/18.

So všetkými tromi podpísal manažment Devils nové kontrakty pred sezónou 2020/21. Lindy Ruff a s ním aj tím stojaci za webovou stránkou klubu sa už akoby pripravoval na to, že Wedgewood bude musieť prijať rolu dvojky a dostane svoje minúty v NHL. Ako píšu v reporte z kempu, ukazuje sa vo výbornom svetle.

„Wedgy je dobrý brankár. Dnes chytal dobre, chytal dobre aj v minulom zápase. Je dobré to vidieť, som šťastný aj zaňho,“ povedal Blackwood. Tí dvaja sa už stretli – v sezóne 2016/17 v drese Albany Devils (AHL). „Myslím si, že odvtedy dospel ako gólman i ako osobnosť,“ chváli ho Blackwood.

S výkonmi 28-ročného brankára je spokojný aj hlavný kormidelník Lindy Ruff. „Scott zatiaľ zažíva excelentný kemp. Je vo forme. Prišiel, aby si vybojoval šancu, čo zatiaľ robí vynikajúco ako v tréningoch, tak v zápasoch.“

Nevie sa, koľko sa „diabli“ budú musieť zaobísť bez Coreyho Crawforda. Na začiatku sezóny ich bránkovisko bude okupovať tandem Mackenzie Blackwood – Scott Wedgewood. Obaja majú veľkú príležitosť ukázať svoje schopnosti. Blackwood, že má na to byť plnohodnotná jednotka. Wedgewood, že už nie je len „farmárom“.

A nejaký ten zápas sa možno ujde aj niekomu ďalšiemu – napríklad Švajčiarovi Gillesovi Sennovi. Nechajme sa prekvapiť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.