Connor McDavid vyhral Hart Trophy i Ted Lindsay Award

Najužitočnejší a najlepší podľa hlasovania hráčov. Dve prestížne individuálne ocenenia mali v tejto sezóne jasného favorita – jednoznačne najproduktívnejšieho hráča základnej časti, Connora McDavida. Kapitán Edmontonu sa napokon dočkal.

O víťazstve McDavida nebolo najmenších pochybností. V hlasovaní o Hart Trophy, teda cenu pre najužitočnejšieho hráča sezóny, ho na prvé miesto zaradilo všetkých sto hlasujúcich novinárov! Rovnaký počin dokázal v histórii iba Wayne Gretzky.

Niet sa čo čudovať. 24-ročný kanadský center sa v poslednej skrátenej sezóne predral cez hranicu sto bodov. V 56 dueloch zaznamenal 105 (33+72) bodov. Niet pochýb, že by v rámci plnej sezóny atakoval a s najväčšou pravdepodobnosťou aj prekonal svoje osobné maximum (116 bodov). Bodoval pri 57% všetkých gólov Edmontonu v poslednej sezóne.

Pre McDavida ide o druhú Hart Trophy a tretiu Ted Lindsay Award v kariére. K tým dvom trofejam pridal ocenenie pre najproduktívnejšieho hráča základnej časti, Art Ross Trophy.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.